Petošolci - kolesarski izpit

Natisni
Objavljeno Petek, 16 Oktober 2015
V torek, 6. 10. 2015, je bil za učence petih razredov OŠ III pomemben dan. Opravljali smo namreč  kolesarski izpit. Ko je bila ura 8.30, smo si učenci po dobri malici nadeli odsevne brezrokavnike, dva učenca višjih razredov pa sta pričela s pregledovanjem koles. Vsakomur, ji je imel brezhibno kolo, sta nalepila nalepko VARNO KOLO.. Učenci 5.a in 5.b razreda smo se nato v spremstvu učiteljev in policista Tomaža Trajbariča po kolesarski stezi odpeljali v koloni do vadbenega centra za varno vožnjo Španik. Tam smo se učenci  razdelili v dve skupini, in sicer se je 5.a pod vodstvom policista Tomaža najprej preizkusil v spretnostnem poligonu, 5.b razred pa je pričel s pripravo na izpitno vožnjo z učiteljico Suzano. Nato smo se zamenjali. Prav tako nam je bila ponovno obrazložena pravilna uporaba čelade. Jaz sem bila najbolj presenečena, ko sem v času opravljanja izpita zagledala snemalno ekipo televizije Kanal AS, ki je posnela našo izpitno vožnjo in z nami opravila nekaj intervjujev. Tudi mene so vprašali za mnenje o mojem počutju in izpitni vožnji. Povedala sem jim, da se tukaj dobro oz. varno počutim in da sem pred izpitom imela majhno tremo. Najbolj vesela novica za nas učence pa je bila, ko je komisija učiteljev in policista ugotovila ter povedala, da smo vsi opravili kolesarski izpit. Da je bil dan še slajši, smo se učenci na koncu posladkali s sladkarijami iz nahrbtnikov. In tako se je popolno sladko končal pomemben dan za petošolce.
Laura Bea Burjan, 5.a

Več slik si lahko ogledate s klikom na sliko.
Copyright 2013, Osnovna šola III Murska Sobota
Piškotki - Izjava o varovanju osebnih podatkov - preberi več...
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free