Zgodovina šole

Objavljeno Petek, 21 Avgust 2015

Prve zapise o poučevanju v Kamnici zasledimo za leto 1736, ko je bil nameščen v Kamnici za učitelja za dobo petih let Karl Sartori. Vendar ni preveč zadovoljil okusa takratnih ljudi. Očitali so mu predvsem premalo znanja in preveliko željo po 'potepanju'. Leta 1800 je bila v stari kaplaniji ustanovljena prva kamniška šola, ki slabih sto let pozneje postane tri razredna, leta 1905 pa uradno pet razredna. Medtem so leta 1868 odprli novo šolo. Leta 1919 šola postane slovenska, osem let kasneje pa tudi že šest razredna. V šolskem letu 1951/1952 se razredi nižje gimnazije preselijo v lastno stavbo, leta 1968 se ji pridruži šola na Gaju, ki pa jo 20 let kasneje ukinejo. Leta 1975 je bilo zelo pomembno za osnovno šolo v Kamnici. Zgrajena je bila nova šola, ki se je naslednjih 17 let imenovala po Lackovem odredu. V tistih časih ne smemo pozabiti celodnevne osnovne šole, ki so jo ukinili šele leta 1991. Leta 1999 smo poskusno vpeljali devetletko, leta 2000 je bila zgrajena mansarda. Leta 2005 šolo zapusti zadnja generacija osmošolcev. Vsem učencem, ki so z uspehi zaznamovali svoje življenje na šoli, posvečamo ZLATO JABOLKO, zapis z imeni vseh najboljših učencev naše šole v bližnji preteklosti. Posebej ponosni smo na njih.