Začetek Dogaja se ... Dan druženja in gibanja vseh generacij v Skriljah

Število obiskov

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes1
mod_vvisit_counterVčeraj148
mod_vvisit_counterTa teden754
mod_vvisit_counterPrejšnji teden3480
mod_vvisit_counterTa mesec8671
mod_vvisit_counterPrejšnji mesec32319
mod_vvisit_counterSkupaj1284848

Na strani (zadnjih 20 min.): 3
Vaš IP: 86.61.101.171
MOZILLA 4.5, WINDOWS
Danes: 17 Jun, 2015
Dan druženja in gibanja vseh generacij v Skriljah PDF natisni E-pošta

 

Že tretje leto v okviru projekta Eko šola sodelujemo pri projektu Dan druženja in gibanja vseh generacij, v organizaciji Šport Špasa.

Ta dan je namenjen krepitvi zdravega telesa, medsebojnih odnosov, vzpostavljanju novih prijateljskih vezi, obenem pa nosi v sebi tudi humanitarno noto. Letos smo udeležence povabili, da pošljejo SMS s ključno besedo PISMOSRCA na 1919 in tako prispevajo 1€  za štipendiranje otrok, ki prihajajo iz socialno revneješega okolja.

 

V soboto, 7. 5. 2011, smo se zbrali pred šolo, od koder nas je pot vodila do vasi Kamnje. V Kamnjah smo imeli malico, nato pa nam je gospa Marija Kodrič, babica našega učenca, opisala vas Kamnje, predvsem pa, kako je v preteklosti potekalo šolanje v njihovi vasi. Opisala je šolsko stavbo, učitelje in otroke, ki so bili takšni kot danes, veseli, razigrani in srečni.

Obiskali smo tudi župnjisko cerkev sv. Mihaela, ki se ponaša z bogato kulturno dediščino. V cerkvi smo si ogledali Tominčevo sliko, cerkev hrani Groharjevo sliko ter nekatere pomembne listine.

 

Za zaključek smo naredili skupinsko fotografijo in tako ovekovečili sobotno druženje.

Dan druženja, prežet z gibanjem, prijetnim klepetom nam bo ostal v lepem spominu in upamo, da se drugo leto ponovno srečamo.

Bilo je lepo!

ekoporo 057 ekoporo 061

ekoporo 063 ekoporo 068

ekoporo 069

Tina Žagar