Šolska svetovalna služba

Objavljeno petek, 21. avgust 2015
V šoli deluje svetovalna služba. Pri vsakem navedenem področju delo šolske svetovalne službe  obsega:
  • delo z učenci,
  • delo z učitelji,
  • delo s starši,
  • delo z vodstvom,
  • delo z zunanjimi  institucijami.
Šolska svetovalna služba deluje na naslednjih osnovnih področjih:
  1. Učenje in poučevanje.
  2. Šolska kultura, vzgoja , klima, red.
  3. Telesni, osebni in socialni razvoj.
  4. Šolanje.
  5. Poklicna orientacija.
  6. Socialno-ekonomske stiske.
Za posamezna področja dela svetovalne službe skrbijo:

Svetovalna delavka:  Darja VEZJAK:
1. Učenje in poučevanje:
  • Nadarjeni učenci: koordinacija evidentiranja, identificiranja in dela z nadarjenimi.
  • Učenci z učnimi težavami: koordinacija pomoči učencem –tutorstvo, sodelovanje z zunanjimi institucijami .
  • Učenci s posebnimi potrebami: koordinacija dela z UPP-pomoč pri  usmerjanju, vodenje dokumentacije, neposredno delo z učenci, svetovanje staršem, sodelovanje z zunanjimi institucijami.
  • Vsi učenci: priprava tematskih razrednih ur, delavnic.
2. Šolska kultura, vzgoja , klima, red
  • Učenci z vzgojnimi in disciplinskimi težavami: preventivni  in kurativni programi, koordinacija programa šolske mediacije, individualno in skupinsko delo z učenci.
3. Telesni, osebni in socialni razvoj
  • Vsi učenci in še posebej učenci s težavami v telesnem,  spoznavnem, čustvenem in socialnem razvoju: preventivno in kurativno individualno in skupinsko delo z učenci, koordinacija dela z zdravstvenim domom, CSD in drugimi institucijami.
4. Šolanje
  • Vpis ter sprejem učencev v prvi razred.
  • Ponavljanje, napredovanje,  prešolanje učencev.
5. Karierna  orientacija
  • Učenci 7., 8., in 9. razreda – informiranje, organizacija aktivnosti, koordinacija, izvedba predavanj in delavnic, individualno in skupinsko svetovanje.
  • Vpis v srednjo šolo.
  • Sodelovanje z ZZZS,  CIPS-om, srednjimi šolami in Andragoškim zavodom MB.
6. Socialno-ekonomske stiske
  • Oblikovanje programov pomoči učencem, ki imajo zaradi socialno-ekonomskih razmer težave z učenjem: prostovoljci.
  • Pomoč učencem pri iskanju štipendij, podpora za nadaljevanje šolanja.
  • Pomoč pri reševanju finančnih težav – subvencioniranje prehrane, šole v naravi, drugih dejavnosti iz zagotovljenega in razširjenega programa šole: zbiranje dokumentacije, iskanje pomoči.
Specialna pedagoginja: Veronika GOMBOC:
1. Učenje in poučevanje:
  • Učenci z učnimi težavami:  koordinacija IDPP, neposredno delo z učenci, svetovanje staršem, diagnostika, sodelovanje z zunanjimi institucijami.
  • Učenci s posebnimi potrebami: koordinacija dela z OPP, neposredno delo z učenci, svetovanje staršem,  pomoč pri usmerjanju, vodenje  individualiziranih programov, sodelovanje z zunanjimi institucijami.
Specialna pedagoginja: Katja DOBOVŠEK:
1. Učenje in poučevanje:
  • Učenci z učnimi težavami: koordinacija IDPP, neposredno delo z učenci, svetovanje staršem, diagnostika, sodelovanje z zunanjimi institucijami.
  • Učenci s posebnimi potrebami: koordinacija dela z OPP, neposredno delo z učenci,svetovanje staršem, pomoč pri usmerjanju, vodenje  individualiziranih programov, sodelovanje z zunanjimi institucijami .