Čutilniki in merilni pretvorniki

Z vmesnikom lahko neposredno merimo le električno napetost.

Temperaturni senzor z ojačevalnikom

Temperaturni senzor    Povezava temperaturnega senzorja z vmesnikom CMC - S2 

Osnovan je na skoraj linearno odvisnem uporovnem elementu, območje je -15 °C do 107 °C, ločljivost je 0.5 °C, največja napaka je +/-1 °C, časovna konstanta v vodi je okoli 5 sekund.

Merilnik tlaka

 Merilnik tlaka   Povezava merilnika tlaka z vmesnikom CMC - S2

Merilnik tlaka plina napajamo z napetostjo +8 V. Izhodno napetost med priključkoma GND in UIz merimo z analognim vhodom vmesnika [UIn(0) do UIn(5)]. Čutilnik tlaka je v ohišju merilnika. S plastično cevko ga povežemo s sistemom, katerega tlak želimo meriti.Območje merilnika je od 0.05 bara do 2 bara.

Svetlobna vrata

Svetlobna vrata    Povezava svetlobnih vrat z vmesnikom CMC - S2 

Svetlobni snop infra-rdeče sveteče diode pada na infra-rdeči foto-tranzistor. Izhodna napetost ima digitalno obliko odvisno od tega, ali je svetlobni snop prekinjen ali ne. Svetlobna vrata priredijo računalnik v štoparico za analizo gibanj v kinematiki.

Ampermeter

Ampermeter    Povezava ampermetra z vmesnikom CMC - S2 

Ampermeter povežemo  preko priključkov za +8 V in -8 V na vmesnik (slika). Izhodno napetost med priključkoma GND in UIz merimo z analognim vhodom vmesnika od UIn(0) do UIn(5). Merjenju toka služita puši na levi strani ohišja. Tok mora teči v smeri od pozitivnega priključka (zelena puša) proti negativnemu priključku (črna - ozemljena puša). Če električno vezje napajamo prek vmesnika, mora biti negativni priključek ampermetra nujno na potencialu zemlje. V električnem vezju, ki je napajano z zunanjim virom napetosti, lahko en računalniški ampermeter vežemo poljubno, če pa sta dva ali več, morajo biti negativni priključki na istem električnem potencialu.