STUDIA PODYPLOMOWE

 

Program wykładów i ćwiczeń z przedmiotu dydaktyka

 kliknij tutaj

Literatura do zajęć z przedmiotu dydaktyka

kliknij tutaj

 

PRZYKŁADOWY   wzór konspektu zajęć

Typ szkoły

Klasa

Przedmiot

Temat

Dział programu (odniesienie do rozkładu materiału i standardów kształcenia)

Czas zajęć

Metody

Formy

Środki, materiały do zajęć

 I cele ogólne

-        kształtowanie umiejętności logicznego myślenia

-        kształtowanie umiejętności np. wypowiadania się oraz formułowania wniosków

-        wdrażanie do systematycznej i dokładnej pracy

-        zwracanie uwagi np. na oszczędne gospodarowanie pieniędzmi otrzymanymi w ramach kieszonkowego

-        kształtowanie umiejętności np. analizy ofert bankowych

II cele operacyjne (czego się dowiedzą, co zrozumieją i zapamiętają)

-        zapoznanie z nowymi wiadomościami,

-        utrwalenie wiadomości np. z zakresu rachunkowości bankowej

-        określenie zasad np. kont preferencyjnych

-        kształtowanie umiejętności np. organizacji pracy i zachowania porządku na stanowisku

-        doskonalenie umiejętności np. dokonywania zapisu w księdze przychodów i rozchodów

-        kształtowanie umiejętności np. posługiwania się kontem bankowym i kartą bankomatową

 III wskaźnik sukcesu (co uczniowie będą potrafili po zajęciach)

Ocenie podlegać będzie na stopień

Dopuszczający (wymagania konieczne)….

Dostateczny (wymagania podstawowe)….

Dobry (wymagania rozszerzające)….

Bardzo dobry (wymagania dopełniające)…

Celujący (wymagania wykraczające)….

Lub:

Po zajęciach uczeń powinien:

Zapamiętać…..

Zrozumieć…..

Umieć…..

IV plan - przebieg lekcji

Etap    Planowane aktywności     forma/ metoda/ czas trwania

V Kluczowe pytania

 VI Praca domowa (część obowiązkowa, część fakultatywna) 

 lub:

Czynności wstępne- sprawdzenie obecności 

FAZA WPROWADZAJĄCA:

Przypomnienie :

Np. co to jest oprocentowanie

Np. zasady dokonywania bilansu    

FAZA REALIZACYJNA:

Sformułowanie tematu lekcji

Krótki wstęp na temat np. zasad oszczędzania

Analiza tekstów np. dotyczących ofert bankowych w zakresie oprocentowania

Przeprowadzenie warsztatu/ np. debaty lub burzy mózgów lub kuli śniegowej  na temat np. wybór najlepszej oferty bankowej

FAZA PODSUMOWUJĄCA:

pytania kierowane do uczniów

ocena aktywności uczniów