Beseda publikacija, lat. »publicatio«, zajema knjigo, časopis, spis, tiskano objavljeno delo...

 

Šolske publikacije so: časopisi, almanahi, bilteni, glasila, jubilejni katalogi, razstavni katalogi, letni delovni načrti, poročila, sinopsisi, priročniki, skripte, delovni zvezki, revije, zborniki, kronike, knjige in drugo tiskano gradivo.

 

Tiskovine so natisnjene na papir, publikacije pa so lahko izdelane tudi v elektronski obliki za predstavitev na spletnih straneh ali drugih elektronskih medijih, kot je npr. televizija, zaslon mobilnega telefona in drugje.

 

 

Uvodna opredelitev pojma

    I Z D E L A V A   Š O L S K I H   P U B L I K A C I J

moč besede in vprašanja

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18

Na samem začetku dela si zastavimo nekaj vprašanj. Komu je publikacija namenjena? Kaj je namen sporočila? Katere so posebnosti medija, na katerem bo sporočilo? Kakšen je odnos do konkurenčnih in sistemskih rešitev? Kakšne so materialne možnosti?

 

Vprašanjem sledijo odgovori, ki npr. povedo, da so ciljna publika učenci, učitelji, starši in tudi drugi uporabniki. Na osnovi dogovorov se sprejmejo odločitve za vsebinsko, oblikovno in tudi tehnično naravnanost publikacije. Pravzaprav lahko govorimo o celostni uredniški in ob tem grafični podobi, ki se praviloma razvija postopno in je ključen element identitete v nekem izbranem prostoru.

naprej

nazaj

slika 3