Organiziranost zavoda

Kazalo

Opredelitev šolskega okoliša

Osnovno šolo PODGORA Kuteževo obiskujejo učenci z območja Občine ILIRSKA BISTRICA, in sicer iz (šolski okoliš) Kuteževega, Zabič, Podgraj, Trpčan 

in tudi izven šolskega okoliša: Jablanice, Vrbice, Vrbovega, Jasena, Kosez in Ilirske Bistrice.

 Na vrh

Opredelitev šolskega prostora

Šolski prostor je določen z aktom o ustanovitvi in obsega 10.000 m2, v okviru katerega šola prevzema odgovornost za učence. Leži med cestama Il. Bistrica – Zabiče in Betula – Kuteževo. Zahodni del je razmejen s podpornim zidom na parkirišču, na severu pa z robom gozda, ki sega do brega reke Reke.

Na vrh

Upravljanje šole

Šolo upravljata ravnateljica in svet šole. Svet šole ima štiriletni mandat, sestavljajo pa ga trije predstavniki ustanovitelja, pet pred­stav­nikov šole in trije predstavniki staršev.

Svet zavoda

Predsednica SZ je Magdalena Logar

Člani iz zavoda člani ustanovitelja zavoda člani iz sveta staršev
Magdalena Logar Rudi Celin Jadran Šetina
Marija Štemberger Ljuba Uljan Ksenija Fabec
Marina Grilj Domen Ujčič Boris Železnik

Strokovni organi šole

Strokovni organi šole so: učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, strokovni aktiv in razredniki.

Na vrh

Skupnost učencev

Skupnost učencev je organizirana v razredne skupnosti, katerih predstavniki tvorijo parlament učencev. Ta predstavlja izvršilni or­gan skupnosti učencev šole. Skupnost učencev zbira pripombe in predloge oddelčnih skupnosti, spremlja uresničevanje pravic in dolžnosti učencev, organizira šolske prireditve, načrtuje skupne zbiralne akcije in druge dejavnosti, za katere se učenci dogovorijo. V letošnjem šol. letu bomo organizirali šol. parlament z naslovom Naše mnenje o devetletki.

Mentor šolske skupnosti je Magdalena Logar.

Svet staršev šole

Za organizirano uresničevanje interesov staršev je v zavodu oblikovan svet staršev šole. Sestavljen je tako, da ima vsak od­delek po enega predstavnika, ki ga starši izvolijo na prvem roditeljskem sestanku oddelka.

1. razred
6. razred
2. razred
7. razred
3. razred
8. razred
4. razred
9. razred
5. razred

Na vrh

Strokovni organi šole

razredniki,

strokovni aktivi in

učiteljski zbor šole.

Učiteljski zbor šole

sestavljajo vsi strokovni delavci šole in vrtca. Na svojih pedagoških konferencah razpravlja o šolski problematiki. Sklicuje in vodi jih ravnatelj.

Učiteljski zbor

Na vrh

Oddelčni učiteljski zbor

sestavljajo učitelji, ki opravljajo vzgojno-izobraževalno delo v posameznem oddelku. Po potrebi sodelujejo pri delu oddelčnega učiteljskega zbora tudi svetovalni in drugi strokovni delavci.

Oddelčni učiteljski zbor obravnava vzgojno-izobraževalno problematiko  v oddelku, oblikuje program za delo z nadarjenimi  učenci in s tistimi, ki težje napredujejo, odloča o vzgojnih ukrepih ter opravlja druge naloge v skladu z zakonom.

Razrednik

vodi delo oddelčne skupnosti, analizira vzgojne in učne rezultate oddelka, skrbi za reševanje vzgojnih in učnih problemov posameznih učencev, sodeluje s starši in šolsko svetovalno službo, odloča o vzgojnih ukrepih ter opravlja druge naloge v skladu s pozitivno zakonodajo.

Strokovni aktivi

sestavljajo jih učitelji istega predmeta oziroma predmetnih področij. Učitelji naše šole so vključeni v občinske in regijske strokovne aktive po posameznih predmetnih področjih.

Strokovni aktiv šole obravnava problematiko predmeta oziroma predmetnega področja, usklajuje merila za ocenjevanje, daje učiteljskemu zboru predloge za izboljšanje vzgojno-izobraže­val­nega oziroma študijskega dela, obravnava pripombe staršev in učencev ter opravlja druge strokovne naloge, določene z letnim delovnim načrtom.

Na vrh

Šolska svetovalna služba

Na šoli deluje šolska svetovalna služba, ki pomaga otrokom, staršem in pedagoškim delavcem pri različnih razvojnih, vzgojnih, psihosocialnih in drugih problemih. Če iščete nasvet, kam po osnovni šoli, potrebujete pomoč pri učenju, vas zanima, kako se učiti, kako priti do znižanja cen malice, … se oglasite v šolski svetovalni službi oziroma pri ravnateljici Mirjam Vrh.

V svetovalni službi se lahko oglasite vsak dan v dopoldanskem času do 14. ure, ali v času popoldanskih govorilnih ur.

Posebno skrb posvečamo tudi učencem razredne stopnje s specifičnimi učnimi težavami v govoru, branju, pisanju in pri komunikaciji. Za te učence imamo organizirano individualno in skupinsko pomoč, ki jo nudi logopedina Maja Hrvatin- in specialna pedagoginja Marta Bratovič 

Šolska knjižnica

Šolska knjižnica je sestavni del celotnega vzgojno-izobraževalnega dela. Namenjena je potrebam učencev in učiteljev. V knjižnici se zbira, hrani in izposoja knjižnično gradivo. V njej se opravlja informacijsko delo v okviru izvajanja knjižničnih informacijskih znanj.

Knjige si učenci lahko izposojajo vsak dan po urniku knjižnice.

Po dogovoru bo sestavljen urnik, s katerim bo omogočena izposoja brez dolgih vrst, prerivanja in slabe volje. Poleg izposoje za dom si učenci lahko knjige izposojajo za branje v knjižnici.

Učenec si lahko  naenkrat izposodi eno knjigo (ali več, po dogovoru) za 14 dni.

Poleg izposoje knjig bodo v knjižnici potekale pedagoške ure, predstavitve, razstave, dejavnosti in še kaj.

Knjižničarka je Nataša Zidar.

Na vrh

Učbeniški sklad

Učbeniški sklad vodi učiteljica Jana Smajla. Iz učbeniškega sklada si izposojajo učbenike učenci šole. Izposojevalnina znaša do ene tretjine cene izposojenih učbenikov. Sredstva šola spet vloži v nakup novih učbenikov, da nadomesti obrabljene, uničene ali zastarele.

Pred koncem šolskega leta so učenci in njihovi starši seznanjeni s seznamom potrebnega gradiva za naslednje šolsko leto. Učenci se na učbenike iz učbeniškega sklada naročajo v juniju za prihodnje šolsko leto, v začetku novega šolskega leta pa jih prejmejo v šoli. Ob izteku šolskega leta učenci izposojene učbenike nepoškodovane vrnejo v knjižnico.

Uprava (tajništvo in računovodstvo)

Delovni čas v tajništvu in računovodstvu je od 7. do 15. ure. Tam dela Ivanka Bratović oziroma po porodniškem dopustu Dijana Derenčin. 
Za učence so v tajništvu in računovodstvu uradne ure vsak dan od 7. do 750. ure, v času rekreativnega odmora in po pouku.

Na vrh

Šolska prehrana

Vodja šolske prehrane je Vera Frank, za prehrano skrbi kuharica Patricija Šlosar.

Učencem v šoli nudimo dopoldansko malico, sadje in kosilo. Priporočljivo je, da ima vsak učenec malico. Za učence, ki imajo dieto, pripravljamo prilagojene jedilnike.

Učencem, ki so dolgo v šoli in jih doma ne čaka pripravljeno kosilo, priporočamo, da se naročijo na šolsko kosilo, da bodo lažje počakali na obrok, ki jim ga bodo pripravili starši. Priporočamo, da se na kosilo ali tudi popoldansko malico naročijo učenci, ki bodo obiskovali podaljšano bivanje.

Malica

Prehrana za učence 1. in 2. razreda bo organizirana po posebnem urniku in potrebah skupine.

Vsi ostali učenci imajo šolsko malico od 9 25 do 9 40,

Učenci malicajo v jedilnici po vnaprej določenem razporedu. Za nemoten potek malice so odgovorni dežurni učitelj in reditelji oddelkov. Učence pripeljejo na malico učitelji, ki so imeli pred tem pri njih pouk.

Na vrh

Kosilo

Čas kosila  

razredna stopnja od 11 30 do 12 30
predmetna stopnja od 12. 05 do 12. 30

Učenci odhajajo na kosila po vnaprej določenem razporedu, pred odhodom na kosilo odložijo šolske torbe na ustreznem mestu.

Vodja šolske prehrane, učitelji in kuhinjsko osebje morajo razvijati kulturo zdravega in pravilnega prehranjevanja pri učencih.

Stroške prehrane boste poravnali po položnici ali trajniku do roka, označenega na položnici. Starše, ki bi imeli težave s plačevanjem šolske prehrane, prosimo, da se pravočasno pogovorijo s šolsko svetovalno službo. Otroci iz socialno šibkejših družin imajo pravico do regresirane prehrane. Obrazce s prošnjo za regresirano prehrano dobite pri svetovalni službi in ga tja tudi vrnete. Obračuni vseh obrokov bodo po delavnih dnevih.

Prehrano lahko prijavite ali odjavite (pravočasno) po telefonu 05/71 48 162. Na kosilo se lahko prijavite ali odjavite en dan prej do 10. ure. Odsotnost učenca, ki bo daljša od 3 dni, sporočite v tajništvo šole ali po telefonu. Taka odjava se finančno upošteva.

Zdravstveno varstvo

Za učence 1., 3., 5. in 8. razreda so organizirani sistematski zdravstveni pregledi, za učence 1., 3. ali 5. razreda je organizirano cepljenje. Prav tako opravljamo sistematski preglede zob in učenje pravilnega čiščenja in nege zob.

Tudi v tem šolskem letu bo šolska zobna ambulanta Na OŠ Antona Žnideršiča v Ilirski Bistrici.

Delovni čas zobne ambulante bo objavljen na oglasni deski pri zobni ambulanti in sporočen po oddelkih.

Na vrh

Na začetno stran