IME: Mira
PRIIMEK: Gregl - Hrstič
BIVALIŠČE: Ljubljana 
POKLIC: učiteljica slovenščine na OŠ Hinka Smrekarja  
POSEBNE LASTNOSTI:
Ljubezen do maternega jezika in kulturne dediščine.
Rada berem knjige, posebno poezijo, prebiram časopise, gledam TV in bedim ob računalniku.
Na ogled me zvabi marsikatera kulturna prireditev, sprehodi v naravo pa okrepijo telo in duha.
Najbolj sem zadovoljna v družbi  iskrenih družinskih prijateljev.




Projekt Učenje na daljavo (ZRSŠ in Zavod za odprto družbo).
 
Učenje slovenščine na daljavo

Ljubljana, marec 1998


Mira Gregl Hrstič, učiteljica slovenščine na OŠ Hinka Smrekarja v Ljubljani, * 1954, Trbovlje, Slovenija (tedaj tudi SFRJ)

Življenje

Živim v Ljubljani. Osnovno šolo sem obiskovala v Šentrupertu na Dolenjskem, gimnazijo v Novem mestu in se po maturi vpisala na slovenščino (A) in ruščino (B) na Filozofski fakulteti v Ljubljani. V diplomi iz ruščine sem primerjalno proučevala ruske in slovenske glagole z enakimi osnovami pri dr. Francu Jakopinu, v diplomski nalogi iz slovenščine pa "Uredniški koncept Knjižnice Čebelica (1974-1993) kot se kaže v pedagoškem oz. estetskem odnosu" pri dr. Helgi Glušič in dr. Igorju Saksidi. 1979. leta sem se kot učiteljica slovenščine zaposlila na OŠ Hinka Smrekarja.

Kot posebne dosežke na pedagoškem in strokovnem področju bi omenila sodelovanje v projektih Zavoda za šolstvo, Ministrstva za šolstvo in šport in Zavoda MIRK od 1991. leta: projekt Petra (računalniško opismenjevanje v petem razredu OŠ), Računalniško opismenjevanje (projekt RO) - vodja razvojne skupine, OŠ Hinka Smrekarja je bila osrednja šola za pouk slovenščine ob računalniku - Slovensko izobraževalno omrežje (SIO), Evropsko šolsko omrežje, Učenje na daljavo, Branje na daljavo. Sem soavtorica računalniških programov za pouk slovenščine v OŠ (Pavliha - Opis, Oris, Oznaka), spletne strani za slovenščino, avtorica nekateri e-gradiv. Na številnih seminarjih po vsej Sloveniji sem s kolegicami soavtoricami kompleta programov za pouk slovenščine ob računalniku v višjih razredih osnovne šole predstavljala Komunikacijski pouk slovenščine ob računalniku. Sodelovala sem v projektu (MŠŠ) prenove pouka slovenščine - kurikulum za 2. triletje osnovne šole, in sicer Preverjanje osnutkov in predlogov učnih načrtov za slovenščino v devetletni osnovni šoli. Objavila sem strokovna članka: Primeri učenja slovenščine na daljavo, Slovenščina v šoli, 1998 in Otroška slovstvena folklora v knjižni zbirki Knjižnica Čebelica, Slovstvena folkloristika, 2007, Uredniški koncept Knjižnice Čebelica (1974-1993) na Wikipediji in Wikiknjige.