AA Conference logo
Anson mr. Brian Anson, France

VRNI SE, KONFUCIJ!

FILOZOFIJA
Nekega dne moram spraviti kar se da logično na papir Sokrata, Leibnitza in Bergsona - njihove misli bodo ključnega pomena, a najprej tiste, ki jih je izrekel Konfucij: ťKljuč do modrosti je v spoznanju, da ne vemo ničesarŤ.
Zavedati se lastne nevednosti nas lahko odreši. Domnevamo lahko, da je bil Galileo navdušen nad svojim odkritjem, lahko pa tudi domnevamo, da ga je osupnilo to, kar je verjel toliko časa - zmota, v katero je verjel. Njegovo spoznanje ga je rešilo. Ni bil več suženj zmotnih prepričanj.

PRIMER MESTA
Študent zaključi študij ARHITEKTURE, URBANIZMA, NAČRTOVANJA po letih intenzivnega šolanja, ko je še zelo mlad/a. Zelo verjetno je, da še nikoli do tedaj ni doživel/a mesta - prav tako je malo verjetno, da bi že doživel/a notranji utrip mesta z vsemi kompleksnimi socialnimi, ekonomskimi problemi in problemi okolja. Pa kljub vsemu ima tak študent/ka v rokah list papirja, ki potrjuje, da je on/ona strokovnjak!
Kaj ni to prespektiva, ki vzbuja skrb? Do leta 2000 bo 60% človeštva živelo v mestih in 40% bo odvisno od njih. Kaj ni vitalnega pomena, da skrbno nadzorujemo ozadje - USPOSABLJANJE, IZOBRAŽEVANJE teh tako imenovanih strokovnjakov?

Sokrat je zapisal: ŤSem najmodrejši človek v Atenah..., ker vem, da nič ne vemŤ. Ko bi se lahko vsaj študent/ka lahko pohvalil/a z njegovo skromnostjo in - znanjem!