Delo šolske pedagoginje Polone Pape sega od individualnega svetovanja dijakom, staršem in uciteljem, do skupinskega dela v razredu. Vrata ima odprta štiri dni v tednu, in sicer v torek (7.30-15.00), sredo, cetrtek in petek (7.30-11.30) Za pogovor se lahko dogovorite tudi po telefonu (02/251-98-77).
S svojim delom eli mladostnikom predvsem pomagati pri soocenju s teavami, ki izhajajo iz vzgojno-izobraevalnega dela in izven njega, ter jih usmerjati pri razumevanju sebe in soljudi. Spodbuja njihove sposobnosti in jim pomaga odkrivati ter sprejemati meje, kar prispeva k osebnemu in socialnemu razvoju.
Dijakom svetuje na podrocju ucenja, pomaga pri ucnih teavah, svetuje novincem, ponavljalcem in preusmerjenim dijakom, ukvarja pa se tudi s poklicno orientacijo.
V šolskem letu 2004/2005 je vpisanih 246 dijakov v redne programe, v sklopu šole pa imamo tudi oddelke izobraevanja odraslih za poklica vrtnar in vrtnarski tehnik.
DIJAŠKA SKUPNOST je namenjena dijakom. Na mesecnih srecanjih sodeluje predstavnik vsakega razreda. V dijaški skupnosti lahko dijaki posredujejo svoja vprašanja, pripombe, predloge, ki so povezani z njihovim ivljenjem in delom v šoli. Dijaška skupnost skrbi tudi za izdajo dijaških izkaznic, s katerimi lahko dijaki uveljavljajo mnoge ugodnosti.
SVET STARŠEV je sestavljen iz predstavnikov staršev vsakega razreda. Ti so izbrani na prvem roditeljskem sestanku. Dva predstavnika staršev dijakov sta clana SVETA ŠOLE, ki je najvišji organ šole in je sestavljen iz predstavnikov staršev, dijakov, delavcev šole in predstavnikov ustanovitelja. Svet staršev skrbi za organizirano uresnicevanje interesa staršev.
STIKI MED ŠOLO IN STARŠI
Na šoli elimo vzpostaviti cim boljše sodelovanje med šolo, starši in dijaki. Ucitelji in šolska pedagoginja so prisotni na govorilnih urah, ki so vsak 1. torek v mesecu od 16.00 do 17.00 ure. Ucitelji so staršem na voljo tudi v dopoldanskem casu njihovih govorilnih ur oz. v njihovih prostih terminih.
Roditeljski sestanki so v vsakem
ocenjevalnem obdobju, sklice jih razrednik. Šola si eli, da bi starši
pripomogli k izboljšanju ucnega uspeha, in sicer:
- s sprotnim spremljanjem dijakovega šolskega dela,
- s pomocjo razporejanja casa za ucenje,
- dijak naj prihaja v šolo spocit in naspan,
- starši naj bodo razumevajoci, ce se dijak znajde v teavah,
- naj se veselijo uspeha z njim,
- ga spodbujajo pri doseganju ciljev,
- redno sodelujejo z razrednikom,
- otroka naj odvracajo od brezciljnega beganja in pohajanja, še posebej
v vecernih urah.
DEURSTVO je za dijake dolnost. Sezname deurnih
dijakov pripravijo razredniki v sodelovanju z uciteljem, ki je zadolen
za deurstva. Dijak lahko zaradi deurstva izostane od pouka najvec
enkrat mesecno. V primeru pisnega preverjanja znanja v oddelku deurnega
dijaka obvezno nadomesti drugi, v dogovoru z deurnim uciteljem.
ZDRAVNIŠKI PREGLEDI IN ZAVAROVANJE DIJAKOV
Vsako šolsko leto so organizirani sistematski pregledi za dijake 1. in 3. letnikov. Šolska zdravstvena ambulanta za dijake naše šole je v ZD Adolfa Drolca na Vošnjakovi ulici 4 (IV. nadstropje). Šolska zdravnica je Alenka Skacej, dr. med.
Zobna ambulanta za dijake je v enoti ZD Adolfa Drolca na Partizanski cesti 14 a. Šolska zobozdravnica je Marina Kancler, dr. stom.
Dijaki morajo obiskovati redne sistematske preglede, v primeru zdravstvenih teav pa lahko obišcejo osebnega zdravnika oz. zobozdravnika.
Starši in ucitelji si prizadevamo za varnost otrok. Vsi elimo prepreciti
nezgode, toda vcasih lahko pride do komaj verjetnega nizanja dogodkov, ki se
koncajo z nesreco. Teh nakljucij ne moremo predvideti. Vsi dijaki morajo biti
nezgodno zavarovani.