IZBERITE POVEZAVO:
 

                                         Ekodan 2010

 

  DOMOV

  O ŠOLI

  KONTAKT

  ZAPOSLENI

  OBVEZNI PROGRAM

  RAZŠIRJENI PROGRAM

  SKUPNOST UČENCEV

  ZA STARŠE

  ŠOLSKA SVETOVALNA SLUŽBA

  ŠOLSKA KNJIŽNICA

  PODALJŠANO BIVANJE

  PROJEKTI

  AKTUALNO

  JEDILNIK

  SPLETNE POVEZAVE
     

GRADIVO ZA POSAMEZNE PREDMETE

 

                             ŽELJE MOJI ZEMLJI

 
 

           

V ponedeljek, 19. aprila 2010, je na naši šoli potekal tehnični ekodan z naslovom Želje moji zemlji. V enajstih delavnicah so se učenci predmetne stopnje pod vodstvom in idejami učiteljev spoprijemali z različnimi nalogami in izdelki, katerih skupni imenovalec je bil uporabiti čim več odpadnih materialov. Učenci razredne stopnje bodo dan s podobno tematiko izvedli v četrtek.

 

Oglejte fotografije v obsežni GALERIJI.

            
 
 
 

Mozaična šola:

V tej delavnici, ki sta jo vodila Katarina Kurnik in Bojan Kmecl, so izdelovali mozaike, svetilnike iz manjših opek in znak naše šole. Za to delavnico so se odločili, ker je tema nekaj posebnega. Uporabljali so: narezane ploščice, lepilo za les in pluto. Ploščice, iz katerih so izdelovali izdelke, so ostanki zavrženega gradbenega materiala. Izdelki so predvsem namenjeni za okras.

 

Ekokviz v angleščini in slovenščini :

V delavnici Petra Čanjia in Rajka Đudarića so sestavljali eko kvize, križanke in pisali eseje ter jih prevajali v slovenščino. V tej delavnici so se učenci ob sestavljanju kvizov in križank naučili veliko o ekoloških problemih.

 

Od odpadka do novega izdelka:

V delavnici Helene Škarlin in Polone Štante so učenci izdelali maketo ekološkega otoka, vrt pikapolonic in didaktično igro. Namen te delavnice je uporabiti odpadni material: karton, orehove lupine in embalaže, izdelki pa bodo krasili našo šolo.

 

Ribe v cvetličnem vrtu:

V delavnici Jelke in Urše Sotler so učenci izdelovali ribe iz kartona in časopisnega papirja ter rože iz kartona in vejic z domačega vrta. Rože so »posadili« v korita, tako da lahko cvetlični vrt zdaj opazujete, ko se sprehodite po Vodnikovi ulici pod okni učilnice za slovenščino 2.

 

Cvetni vrt iz plastenk:

V delavnici Toma Goloba in Stanke Bukovnik so učenci izdelovali vetrnice in rože iz plastenk in žice. Rože bodo razstavili okoli šole. Namesto da bodo plastenke dali v predelavo, jih bodo uporabili za preganjanje vrabčev na njivah, saj bodo iz njih naredili vetrnice.

 

Izdelava okvirjev:

Delavnico je vodil Aleksander Verhovšek, ki se je za izdelovanje eko okvirjev odločil zato, da bodo z slikami okrasili učilnico. Za izdelavo eko okvirjev so potrebovali karton in blago.

 

Eko himna:

Anja Jezernik je vodila delavnico, kjer  so ustvarili eko himno. Uglasbili so besedilo Adrijane Felicijan iz  6.a.. Za to delavnico se je Anja Jezernik odločila zato, ker šola še nima eko himne in upa, da se bo ta himna uveljavila za vedno.

 

Rožasto okolje:

V delavnici, ki sta jo vodili Zarja Lednik in Zorislava Sevšek, so ustvarjali risbice iz starih revij.  Idejo za te risbe je dobila Zorislava Sevšek. Materiali za zanimive risbe so časopis, stare revije, lepilo ter karton (za podlago).

 

Rože moji zemlji:

Krašenju okolice šole sta delavnico namenili Metka Vajdič in Lucija Vrhovšek Jančič. Učenci so barvali jogurtove lončke, ki predstavljajo tulipane in so »posajeni« v okolici šole.

 

Papirnate košarice:

Marinka Špan se je za izdelovanje papirnatih košaric odločila zato, ker so košarice namenjene tudi praktični uporabi. Za izdelovanje so potrebovali časopis in škatlice ali tetrapake. Učenci bodo izdelke uporabili tudi za shranjevanje svinčnikov.

 


                                                                             Zapisali: člani novinarske delavnice in Tone Golnar, prof.
                                                                             Vodja ekodneva: Katarina Kurnik, prof.

 

 
© 2007. III. osnovna šola Celje. Vse pravice pridržane!                                                                                                                           Stran ureja: Urška Sotler