Začetna stran

Predstavitev

Učitelji

Projekti

Aktualno

 

 

 

VSEBINA

 

ŠOLSKO  GLASILO

S T E Z I C E


Gori na gori gori

(doživljajski spis)

 

V petek, 12.6.2009, smo imeli tehniški dan. Zgodaj zjutraj sem že vstal in se pripravil na odhod v šolo.

Ko sem pojedel zajtrk in se umil, sem se s prijateljem odpeljal v šolo.

Na srečo nisem imel težke torbe, saj sem potreboval samo zvezek in peresnico. S sošolci smo se zbrali  v učilnici. Kmalu je prišel vodja Gasilske zveze Mežiške doline. Razložil nam je, kako in s katerimi pripomočki gasijo požare in katere vrste požarov obstajajo. Če je koga še kaj zanimalo, ga je na koncu tudi vprašal.

Nato smo se odpravili na igrišče, kjer so nam še drugi člani Gasilskega društva Črna pripravili zanimive igre. Razdelili smo se v dve skupini. S temi igrami smo preizkusili svoje spretnosti in kar vsi dokazali, da bi se kot gasilci dobro obnesli. Čeprav smo eni na koncu izgubili, smo se vseeno vsi zelo zabavali.

Za konec smo dobili majhna darilca, da bi se vsi spominjali tega tehničnega dne v petem razredu.

 

Vasja Vončina, 5.a

OŠ Črna na Koroškem

 

  

Gori na gori gori

(doživljajski spis)

 

V petek, 12.6.2009, smo imeli tehniški dan. Zjutraj nas je v šoli obiskal gasilec, g. Drago Burjak.

Pripovedoval nam je o Gasilskem društvu Črna na Koroškem, o  njegovem nastanku in razvoju. Pojasnil nam je, da bi naša občina potrebovala več gasilskih društev, saj sme biti najbolj oddaljeno požarišče oddaljeno le petnajst minut od gasilskega doma. To je čas, v katerem se mora začeti gasiti požar, da ne pride do katastrofe, da požar ne uniči vsega, kar je zagorelo. Strokovno nas je poučil, kam moramo poklicati, ko v našem domu ali okolici zagori. Najbolj pa smo prisluhnili pripovedi o gašenju požarov. Predstavil nam je gasilni aparat in povedal, kako se z njim gasi. Pojasnil nam je, da poznamo različne vrste aparatov, ki se razlikujejo po tem, s katero snovjo so napolnjeni. Poznamo gasilne aparate na prah, peno ali vodo. Katerega bomo uporabili, je odvisno od tega, kaj gori.

Po končanem razgovoru in po malici, ki nas je okrepčala, pa je sledil praktični del, ki je bil še posebej zanimiv. Najprej smo na ročniku nosili žogice. Tu se je videlo, kako smo spretni in kako se nam tresejo roke. Nošnja žogic je bila zelo zahtevna, saj smo morali biti spretni in hkrati tudi hitri, da smo čim prej prenesli žogico od enega konca do drugega. Ko smo končali s to nalogo, smo morali žogice potiskati po petnajst metrski gasilski cevi. Imel sem občutek, kot da bi hranili veliko kačo. Najbolj smo uživali, ko smo končno prišli do vode. Škropili smo in zbijali tarče.

Na  koncu smo vsi prejeli nagrade.

Tehniški dan je bil zanimiv in poučen. Izvedeli smo veliko koristnega, pa še zabavali smo se.

 

 Timotej Pogladič, 5.a

OŠ Črna na Koroškem

 


Začetna stran     Učitelji     Projekti     Aktualno