URŠLJA GORA (1699m) (21.avgust 2020)

Potepanje po Koroški začneva v Slovenj Gradcu in se nato odpeljeva do Poštarskega doma pod Plešivcem (Uršljo goro), od tam naprej po cesti proti koči na Naravskih ledinah. Par km prej parkirava ob cesti na nv 966m in se odpraviva na Uršljo goro po stezi čez Kozji hrbet.

Uršlja gora je najvzhodnejša gora v Karavankah. Ime je dobila po cerkvi svete Uršule, zgrajene v 16 st., ki se nahaja malo pod vrhom gore v bližini istoimenskega doma. Tu poiskusiva okusne koroške jedi (ajdovi žganci, borovničev štrudelj, kvočeni nudli...), nato pa se odpraviva nazaj do avta.

Z avtom nadaljujeva po makadamskih poteh, skozi širne smrekove gozdove do Andrejevega doma na Slemenu in naprej do koče na Smrekovcu, kjer tudi prespiva. Od koče se sprehodiva še do vrha Smrekovca.

 

RADUHA (2062m) (22.avgust 2020)

 Od koče na Smrekovcu, kjer sva prespala, se spustiva v dolino do Ljubnega, nato pa v vasi Struge zavijeva proti koči na Loki. Parkirava pod kočo, nato zagrizeva do koče.  Kmalu za kočo se steza strmo vzpne , nato pa za kratek čas položi skozi redek gozd in strmo nadaljuje skozi nizko borovje, obrobljeno s cvetočim, roza-vijola cvetjem vse do razcepa za Durce. Tu steza zavije prečno v levo do grebena, se še malo spusti, nato pa nas čaka še ~15 minut vzpona do vrha. Nagrajeni smo s čudoviti razgledi proti S, pa tudi na ostale strani. Na vrhu se zadrživa kar nekaj časa, nato pa se po isti poti spustiva do koče. Ravno še uloviva pravo uro za obisk Snežne jame.

Po ogledu jame se odpeljeva še do Logarske doline, nato pa proti domu in tako zaključiva dvodnevni obisk koroške.

SNEŽNA JAMA POD RADUHO (22.avgust 2020)

 Ko se vrneva z vrha Raduhe, še ravno uloviva pravo uro za ogled jame.

 Snežna jama se nahaja na jugozahodnem pobočju Raduhe, v bližini Planine Arta, na 1556 m nv. Je najvišje ležeča podzemna jama v Sloveniji, urejena za obiskovanje. Celotna dolžina jame znaša 1062 m, za ogled je urejeno 630 m. Za večino obiskovalcev je najtežji del prav vhod - spust po kovinskih lestvah z ograjo za 10m. Celoten spust do Leden dvorane, kjer se začne ogled,  je v višini 40m.

Okoli 150 m vhodnega dela jame je osvetljenega z električno razsvetljavo, za notranje dele pa obiskovalcem razdelijo karbidne svetilke (1 na 2 osebe), lahko se uporablja tudi lastno svetilko.

Temperatura v jami je od 0 do 4°C, ogled jame pa lahko traja do 2 uri.