Osmo pismo:

Moj kraj

 



 

V osmem pismu učenci pišejo o svojem kraju in njegovi okolici.

V pismu najprej opišejo svoj dom ali ulico, v kateri živijo, nato pa opišejo tudi širšo okolico kot na primer svojo sososeščino, šolo, naselje, celotno mesto/vas in okolico. Bogatost opisov je odvisna od spretnosti in sposobnosti učencev, spodbujati in pomagati pa je potrebno vsem, da povedo čim več in se tako naučijo opisovati omenjeno.

 

Učenci naj pišejo o njim najljubših mestih pa tudi o tistih, ki se jim zdijo grozni/zoprni/zastrašujoči, pišejo naj o tem, kaj imajo radi, česa ne, prav tako naj ne pozabijo omeniti vse pripomočke in zanimive objekte, ki jih najdemo v tem okolju. 

Učenci lahko razmišljajo o:

  • Kam pri nas mladi najraje zahajamo? 

  • Katero je najzanimivejša točka za obisk? 

  • Najprimernejše mesto za sprehod 

  • Katera je najbolj zanimiva turistična točka?  

  • Kje se lahko najbolje zabavamo? 

  • Kateri so zanimivi športni objekti? 

  • Kje imajo najboljšo hrano

Skupaj s pismom naj učenci pošljejo tudi fotografijo omenjenega objekta, doma, ulice… ali pa ilustracijo, s katero popestrijo pismo.

Učenci lahko izdelajo tudi virtualni zemljevid z zanimivimi povezavami ali predstavitvami. Pri tem lahko za predstavitev uporabijo PowerPoint orodje, ali pa izdelajo interaktivno spletno stran pri izbirnem predmetu računalništva in ob pomoči učitelja računalnikarja

Učenci izdelajo zloženko (lahko v elektronski ali v tiskani obliki) o svojem kraju in njegovi okolici. Vse to objavimo na spletni strani projekta, kjer so dostopne tudi fotografije/slike, lahko celo kratki filmčki.

V prejšnjem pismu so učenci odgovarjali na vprašalnik in predvideli odgovore svojega partnerja. Spomnite jih, da morajo v tem pismu partnerja obvezno seznaniti s številom pravilnih ugibanj. Prav tako pa lahko še preštejejo, kolikokrat sta odgovorila isto in tudi poskušajo komentirati podobnosti oz. razlike.