|
Srečanje z nizozemskim pisateljem |
|
|
Sreda, 28 Maj 2014 08:51 |
Nizozemski pisatelj Guus Kuijer (1942) je danes eden najbolj plodnih, priznanih in pogosto nagrajenih nizozemskih avtorjev mladinske literature. Poleg knjig za mlade piše tudi leposlovje za odrasle, gledališka dela in televizijske serije. Svojo pozornost namenja opisovanju vsakdanjega življenja, tegob in veselja otrok ter mladih
najstnikov, ki se začenjajo zavedati sveta okoli sebe in ki jih pretresajo nova spoznanja o odraslih, predvsem o svojih starših.
Odrasli v njegovih delih so dostikrat izgubljeni in čudaški, medtem ko so glavni junaki večinoma otroci, ki so si izoblikovali svoj pogled na svet in ga avtor zvesto popisuje skozi njihove oči. V večini del je zaslediti bolj ali manj izrazito družbeno kritiko, toda realistična dela so prežeta s humorjem in zabavami, včasih celo absurdnimi otroškimi domislicami.
Založbi Miš se zahvaljujemo, da nam je omogočila to srečanje, ki je bilo kot nagrada namenjeno tridesetim devetošolcem in je bilo organizirano v dvorani Gledališke gimnazije Nova Gorica.
Knjižničarka Vlasta Skok
|