EVROPSKA VAS

V sredo, 8. 5. 2013, je na Trgu Leona Štuklja v Mariboru potekala prireditev Evropska vas 2013.

Evropska vas je mednarodni projekt, v okviru katerega osnovnošolci spoznavajo pridružene članice Evropske unije – njihovo kulturo, jezik, navade, običaje, glasbo, državne simbole, način življenja ter druge posebnosti.

Učenci OŠ Kungota in naši učenci so tokrat spoznavali Francijo  in svoje izdelke ter državo predstavili na stojnici. Učence prvega razreda je najbolj fasciniral Eifflov stol. V oddelku podaljšanega bivanja smo pridno zbirali plastenke, stolp »zgradili«, pobarvali in ga na koncu vsi skupaj občudovali.


Spet druge (drugo in tretješolce v oddelku podaljšanega bivanja) je najbolj navdušila najslavnejša slika, ki jo hranijo v francoski galeriji Louvre-uganete za katero svetovno znano sliko gre?


zapisala POLONA HRASTNIK