![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
OPIS IZVEDBE UPORABE e-GRADIV PRI POUKU
Nivo /Razred
9. |
Šolski predmet
Geografija |
Uporabljeno e-gradivo /IKT orodja/Projekt/Programska oprema…
e-gradivo:http://www.terme_giz.si/sl/informacija.asp?id_meta_type=18view=splošno
|
|
Učni sklop
Slovenska zdravilišča |
Medpredmetna povezava
Biologija
|
Trajanje (šol. ure)
Ena šolska ura
|
|
Učni cilji /UN
|
|
Potekdela in izdelki učencev/dijakov
1. Učenci s pomočjo učbenika na straneh 28 in 29 odgovorijo na vprašanja: ( 10 min )
2. Učenci s pomočjo interneta na strani: http://www.terme-giz.si/sl/informacija.asp?id_meta_type=1&view=Splosno spoznajo poslanstvo slovenskih zdravilišč, katerih glavni namen je krepitev zdravja in dobrega počutja. 3. Učenci izberejo eno slovensko zdravilišče.
4. Napišejo poročilo.
|
|
Učiteljeve aktivnosti/naloge
UVODNA MOTIVACIJA: učence spomnim na poletje, na kopanje v bazenih in jih vprašam kje so že bili. Učenci z metodo razgovora začnejo opisovati svoja poletna doživetja. Postavim jim vprašanje, ali je slučaj, da je večina teh kopališč v obrobju Panonske kotline in ali vedo, da je voda v teh bazenih zdravilna.
NAPOVED: V današnji uri bomo spoznali pomen in pogostost zdravilišč v Sloveniji.
|
Refleksija, zanimivosti, prednosti/slabosti/predlogi…
Učenci so z zanimanjem sledili učni uri. Cilje jim je bilo potrebno na začetku ure razložiti, kajti metoda pridobivanja znanja jim je bila nova. Vsebina učne ure jim ni delala težav, kajti uvodna motivacija jim je bila blizu saj jih je že veliko bilo v kakšnem slovenskem zdravilišču.
|
Opombe
Poročilo, ki so ga na koncu ure oddali je nastajalo sproti in ugotovila sem, da je bilo učencev, ki ga niso uspeli dokončati malo. Poročilo je bilo pri večini učencev zadovoljivo, torej smo učne cilje uspešno dosegli.
|
ŠOLA: Osnovna šola Oskarja Kovačiča
UČITELJ: Nuša Ilar
DNE: 25.11.2008