EVROPSKA VAS 2008/2009- IRSKA         

IRSKA V GLEDALIŠKEM KLUBU

    
     Veste, kdo je bil Pigmalion? Bil je bajeslovni ciprski kralj in znamenit kipar, ki se je zaobljubil, da bo živel kot samec; ljubezen, za katero se je prikrajšal, je prenesel na kip mladenke, ki ga je sam izdelal. Afrodito je prosil, naj mu priskrbi ženo, ki bo podobna njegovemu delu. Boginja je oživila kip ... Mit o Pigmalionu je navdihnil mnogo pisateljev, kiparjev in drugih umetnikov, tako tudi Georga Bernarda Shawa, angleškega dramatika irskega rodu, ki je ustvaril gledališko delo z istim naslovom, ki so ga prvič uprizorili v Londonu leta 1912.
     V gledališkem klubu smo se lotili prvega dejanja te igre in priprave na uprizoritev tečejo s pospešeno hitrostjo. Učenci igralci (11 jih je) se učijo besedila, drugi gledališki ustvarjalci (10) pa pod vodstvom sodelavke knjižničarke Urške Sotler pripravljajo sceno in vse ostalo.
     Upamo, da bomo z našo uprizoritvijo popestrili dan sv. Patricka in tako dodali kamenček v mozaik o Irski.

                                                                                                 Učiteljica izbirnega predmeta Gledališki klub Gabrijela Sotler

                                                                                                                                                                                         

 
© 2007. III. osnovna šola Celje. Vse pravice pridržane!                                                                                                                           Stran ureja: Urška Sotler