Paket programov z navodili lahko brezplačno presnamete s Prolabove spletne strani ali s strežnika programa RO. Sestavljajo ga programi in navodila zanje.
![]() |
CMC test 1.0 (1/1998) - testiranje vmesnika (samo Win 95/98) |
Uporabnik nadzoruje in preverja ustreznost delovanja vseh vhodno/izhodnih funkcij vmesnika. Program je del programskega paketa ProLab, ki ga lahko skupaj z navodili presnamete s strežnika programa RO.
![]() |
HiSkop 1.0 - računalniški osciloskop (Win 3.x in Win 95/98) |
Izbiramo med eno in dvo kanalnim merjenjem z nastavljivo napetostno in časovno skalo (0.1 ms/razdelek do 24 h/razdelek). Nizi 512 (0.5 k) do 16384 (16 k) meritev so omogočeni z enkratnim in ponavljajočim proženjem. Začetek vzorčenja lahko zakasnimo s čakanjem na signal digitalnega vhoda ali na spremembo merjene napetosti. Za preučevanje prehodnih pogojev nastavimo spremembo napetosti analognih in (ali) digitalnega izhoda. Izmerjeno napetost lahko priredimo katerikoli fizikalni količini. Meritve lahko prikažemo v štirih oknih: časovni potek spremenljivke, ena spremenljivka v odvisnosti od druge ali od njenega časovnega odvoda, spekter signala (uporaba hitre Fourierjeve transformacije). Četrto okno prikaže izmerke v obliki kazalčnih instrumentov. Možna je poljubna sočasna kombinacija oken med samim merjenjem in po njem. Na voljo je tudi odvajanje in integracija po času. Podatke shranimo v programu lastnem formatu skupaj z vsemi nastavitvami in v tekstovno datoteko. Tabelo lahko prenesemo v druge aplikacije tudi preko odložišča.
Če imamo program naložen na računalniku, klik na datoteke, ki so priložene posameznim eksperimentom, samodejno požene program in uporabniku ponudi možnost analize rezultatov merjenj.
![]() |
UI karakteristike 1.0 (7/1998) - tokovno napetostne karakteristike - (samo Win 95) |
S programom merimo in sočasno rišemo karakteristike uporov, električnih žarnic, polprevodniških diod in tranzistorjev. Električni tok je lahko odvisna ali neodvisna spremenljivka (U-I ali I-U). Izbiramo lahko tudi skalo za obe osi. Z metodo najmanjših kvadratov določimo najprimernejšo linearno funkcijo in iz smernega koeficienta ugotovimo upor. Prilagoditveno funkcijo lahko določimo tudi za karakteristiko diode.
Če imamo program naložen na računalniku, klik na datoteke, ki so priložene posameznim eksperimentom, samodejno požene program in uporabniku ponudi možnost analize rezultatov merjenj.
![]() |
Priprava novega programa Kin(95) |
Licenco za uporabo v šolah v Sloveniji je odkupilo Ministrstvo za šolstvo in šport RS (program RO).