V petek 18.12.09 so se učenci OŠ Dobravlje odpravili v Ajdovščino v gledališče gledat gledališko predstavo Čarovnik iz Ozza.
Po prvi šolski uri smo se vkrcali na avtobuse in se odpeljali v Ajdovščino. Tam smo izstopili in odšli v gledališče. Posedli smo se, utihnili (kolkr se j dalu) in predstava se je začela.
Začetek je bil zelo zanimiv. Punčka Doroteja se je zbudila v pravljični deželi. Najprej je zagledala prijazno veščo, ki ji je dala rdeče copate s posebnimi lastnostmi, ki so Doroteji omogočale povratek domov. Nato ji povedala kam more iti. Doroteja se je odpravila na pot. Med potjo je našla in vzela s seboj slamnato strašilo, ki je bilo brez pameti, drvarja ki je bil brez srca in leva ki je bil brez poguma. Tako so skozi vzpone in padce prišli do vsemogočnega čarovnika Ozza, ki jim je rekel da morajo ubiti zahodno veščo če hočejo, da jim uresniči želje.
Odpravili so se k zahodni vešči. Ugotovili so, da se stopi ko pride v stik z vodo. Polili so jo in se in se z izpolnjeno nalogo vrnili do čarovnika. Rekel jim je naj pridejo naslednji dan. Šele takrat so ugotovili da sploh ni pravi čarovnik. Ker so to odkrili, se je »čarovnik« odločil, da jih bo preslepil. Strašilu je dal mleko in kosmiče, drvarju plišasto srce, levu pa neki »čudežni« napitek. Doroteja ga je razkrinkala in mu povedala svoje.
Nihče ni dobil tistega, kar je iskal. Zato so na koncu stvari, ki so jih iskali, našli sami, tako kot mora vsak od nas sam v sebi odkriti srce, pogum in kanček pameti in modrosti več, kot nam ga ponuja sivo vsakdanje povprečje.
Pa srečno!
Nina in Maruša!!! XD for all
Za vse morebitne slovnične napake je seveda kriva tipkovnica.
P.