Začetek Coca-Cole, največjega konkurenta Pepsiju, sega v leto 1886, ko je lekarnar John Pemberton v Atlanti prvič zmešal vrč karamelnega coca-colinega sirupa z gazirano vodo in ga prodal za pet centov. Po 2. svetovni vojni je Coca-Cola postala sinonim za optimizem in blaginjo ter brezskrbni življenjski slog Američanov. Njihov glavni adut je bilo oglaševanje, saj so na tak način ljudi širom sveta vzpodbujali k pitju Coca-Cole.
Danes je Coca-Cola ena najbolj prodajanih pijač, saj dnevno prodajo 1.7 milijard pijač in je prisotna v 216 državah. Coca Cola je največji proizvajalec pijač na svetu, pohvali pa se lahko tudi z zbirko kar 500 blagovnih znamk, ki so se razvijale pod njeno streho (npr. Sprite in Fanta).
Recept za pijačo je ena najbolj varovanih svetovnih skrivnosti. Edina uradna napisana kopija recepta je shranjena v trezorju ameriške banke, nikoli pa recepta ne poznata več kot dve osebi hkrati. Poleg tega je recept za svetovno proizvodnjo razdeljen na mozaik sestavnih delov, posamezniki pa nimajo dostopa do celotnega recepta. Recept se prenaša naprej iz roda v rod.
Pločevinka Coca-Cole (355 ml) vsebuje 10 čajnih žličk sladkorja in toliko kofeina, kot ga je v 5 skodelicah kave. Do začetka 20. st., ko so liste koke nadomestili z drugimi zelišči, je pijača vsebovala tudi minimalne sledi kokaina.