BILTEN REGIJSKEGA SREČANJA MLADIH TEHNIKOV GORENJSKE

 

SOBOTA, 29.5.1999,
OSNOVNA ŠOLA ŠMARNO V TUHINJU,
OBČINA KAMNIK

 

ZAHVALJUJEMO SE VSEM, KI STE OMOGOČILI NEMOTENO IZVEDBO TEKMOVANJA, PREDVSEM POKROVITELJU TEKMOVANJA OBČINI KAMNIK IN ŽUPANU G. TONETU SMOLNIKARJU, OSNOVNI ŠOLI ŠMARNO V TUHINJU IN RAVNATELJICI JOŽICI HRIBAR ZA TOPEL SPREJEM IN POMOČ PRI ORGANIZACIJI IN IZVEDBI TEKMOVANJA.

TEKMOVALO JE 138 UČENCEV IZ 25 GORENJSKIH ŠOL. SPREMLJALO JIH JE 26 MENTORJEV IN UČITELJEV TEHNIČNE VZGOJE, KI SO BILI SKUPAJ S ČLANI DRUŠTEV RAZPOREJENI V SODNIŠKE EKIPE V 21 TEKMOVALNIH PANOGAH IN PRI ORGANIZACIJI RAZSTAV.  MODELARSKE PANOGE SO BILE NA TRAVNIKU V SREDNJI VASI IN V BAZENU NA SNOVIKU. TEKMOVANJE JE PRIPRAVILO DRUŠTVO UČITELJEV TEHNIČNEGA POUKA GORENJSKE, ZVEZA TEHNIČNIH DRUŠTEV KRANJ IN OSNOVNA ŠOLA ŠMARTNO V TUHINJU OB POMOČI UČITELJEV GORENJSKE IN FOTO VODEO KLUBA MAVRICA IZ KAMNIKA IN OBČINE KAMNIK.

REZULTATI PO POSAMEZNIH PANOGAH SO RAZVIDNI IZ SPODNJIH RAZPREDELNIC.

NAJBOLJŠI UČENCI PO POSAMEZNIH PANOGAH SO SE V SPREMSTVU MENTORJEV IN UČITELJEV TEHNIČNE VZGOJE UDELEŽILI DRŽAVNEGA SREČANJA MLADIH TEHNIKOV NA OSNOVNI ŠOLI LUCIJA, 5. JUNIJA 1999.

A.1 Ekologija

Osnovna šola

tekmovalec

razred

mesto

Cvetko Golar Tjaša Šesek

1

Cvetko Golar Nina Taler

1

Cvetko Golar Jerica Zupan

1

A.2 Oblikovanje, tehn. postopki

Osnovna šola

tekmovalec

razred

mesto

Domžale Teja Škrjanc

8

1

Domžale Nina Slabe

8

1

Domžale Žiga Zadnik

8

1

Domžale Maldwin Smolej

8

1

Domžale Gašper Topliean

8

1

Domžale Natalija Hromec

8

1

A.4.2 Fisher Technik

Osnovna šola

tekmovalec

toeke

mesto

Poljane Simon Jesenko

44

1

Mengeš Jure Kubelj

40

2

Jurij Vega Gorazd Rebolj

36

3

Jurij Vega Uroš Klopčič

32

4

Poljane Marko Bohinc

32

4

Franceta Prešerna Uroš Okorn

31

6

Franceta Prešerna Rok Okorn

29

7

Simona Jenka Jordan Pangeršič

29

7

Simona Jenka Uroš Kovač

26

9

Poljane Metod Bonča

26

9

Stražišee Andrej Hladnik

25

11

Stražišee Grega Bajželj

22

12

Staneta Žagarja Luka Frigelj

21

13

Toneta Čufarja Anže Močilnik

21

13

Staneta Žagarja Anže Valher

20

15

Toneta Čufarja Igor Kešina

17

16

 

A.5.1 Zagovor energetika

Osnovna šola

tekmovalec

toeke

mesto

Domžale Jure Vršeaj

41

1

Matije Vere Marko Balantič

39

2

Matije Vere Gregor Ogradi

39

2

Matije Vere Klemen Vidmar

39

2

A.6.3 Konstruiranje

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Davorin Jenko Rok Kostevc

1

Davorin Jenko Emanuel Vidmar

1

A.6.4 Zagovor robotika

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Žirovnica Jure Bogataj

41

1

Žirovnica Simon Katrašnik

41

1

A.7.1. CADdy Junior

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Domžale Matej Kocjančič

53

1

Toneta Čufarja Andraž Kos

46,5

2

Stražišče Aleš Jugovic

40

3

Ivana Groharja Gregor Vidmar

37

4

Šmartno v Tuhinju Gašper Zorko

35

5

Orehek Jure Fajfar

33,5

6

Šmartno v Tuhinju Boštjan Hribovšek

30

7

Toneta Čufarja Miha Noe

28

8

Ivana Groharja Tjaša Škrabar

26

9

Stražišče Anže Demšar

25,5

10

Simona Jenka Jure Jeretina

16

11

 

A.8.1. Električno ročno orodje

Osnovna šola

tekmovaleca

točke

mesto

Naklo Mitja Golob

50

1

Naklo Jan Januš

50

1

Šmartno v Tuhinju Martin Osojnik

49

2

Šmartno v Tuhinju Klemen Slapar

49

2

Franceta Prešerna Edo Velkavrh

47

3

Franceta Prešerna Andraž Švegelj

47

3

Poljane Rok Frelih

46

4

Poljane Marjan Franko

46

4

Simona Jenka Grega Arh

46

4

Simona Jenka Dejan Radanovič

46

4

Orehek Jure Repnik

44

6

Orehek Blaž Frlic

44

6

Poljane Tomaž Jesenko

42

7

Poljane Jure Dolenc

42

7

Preddvor Peter Kurnik

41

8

Preddvor Miha Prestor

41

8

Davorin Jenko Boštjan Bergant

39

9

Davorin Jenko Rudolf Grošelj

39

9

Stražišče Kristjan Cof

39

9

Stražišče Grega Kočar

39

9

 

A.8.2 Lego Dacta

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Mengeš Luka Drganc

43

1

Preddvor Miha Rozman

41

2

Preddvor Tomaj Tavželj

40

3

Bistrica Matic Šmejic

38

4

Preddvor Mitja Žižmond

38

4

Davorin Jenko Blaž Kaplenik

37

6

Franceta Prešerna Aleksander Gavrič

36

7

Mengeš Peter Müller

36

7

Bistrica Mohor Kordež

33

8

Orehek Sašo Štebe

32

9

Davorin Jenko David Jagodic

31

10

Preddvor Anže Korošec

29

11

Franceta Prešerna Peter Gregorc

29

11

Orehek Matic Prezelj

26

13

Franceta Prešerna Marko Sitar

25

14

Franceta Prešerna Bojan Sitar

24

15

Bistrica Eva Zaletel

24

15

 

A.8.3 Tradicionalne tehnologije

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Marije Vere Tamara Mijatovia

44

1

Marije Vere Suzana Oražem

44

1

Matije Vere Manca Griljc

44

1

Matije Vere Janko Sekulo

44

1

Preddvor Primož Marinko

44

1

Preddvor Miha Sodnik

44

1

 

 

A.8.4. Iz učenčeve domače delavnice

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Toneta Čufarja Andraž Kos

45

1

Cvetko Golar Gregor Šifrar

44

2

Cvetko Golar Gregor Košir

42

3

Cvetko Golar Klemen Šubic

41

4

 

B.1 Razstava

Osnovna šola

mesto

Preddvor

1

Simon Jenko

2

Tomo Brejc

2

Stražišče

3

Stane Žagar

4

 

B.2 Fotografija

Osnovna šola

Tekmovalec

Žirovnica Matija Podborški
Žirovnica Anja Ravnik
Simona Jenka
Žirovnica Polja Pretnar Sredi travnika

1

Žirovnica Polja Pretnar Aretacija

4

Žirovnica Miha Polajnar
Žirovnica Andi Vipavec Pot

3

Žirovnica Nejc Martinjak
Žirovnica Katja Koselj
Mengeš Peter Repnik Gaz

5

Mengeš Špela Klemenčič
Mengeš Nejc Bergant
Mengeš Damjna Bergant
Mengeš Luka Ažman Mesto v lučkah

2

Mengeš Iris Ilič
Mengeš Nejc Bergant
Franceta Prešerna Zaš Brezar

 

C.1. Avtomobili

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Prežihov Voranc Jure Preželj

280

1

Prežihov Voranc Esmir Rekia

265

2

Matije Vere Klemen Vidmar

135

3

 

 

C.2 Rakete

Osnovna šola

tekmovalec

toeke

mesto

Dob Denis Tratnjek

333

1

 

C.3 Raketoplani

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Dob Dejan Farkaš

85

1

Dob Aleš Dežela

44

2

 

C.4 Jadralna letala

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Križe Anže Vidovič

182

1

Šmartno v Tuhinju Miran Dolinšek

142,8

2

Preddvor Marko Planinc

140,2

3

Toma Brejca Andrej Vidmar

108,1

4

Šmartno v Tuhinju Robi Resnik

103,3

5

Križe Andrej Valjavec

99

6

Dob Mitja Gerič

72,3

7

Toma Brejca Miha Vučkovič

62,2

8

Preddvor Lovro Kodelja

36,1

9

Preddvor Miha Volejak

18,1

10

Staneta Žagarja Tadej Gartner

/

/

Staneta Žagarja Matic Teran

/

/

 

C.5 Modelarski zmaji

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Staneta Žagarja Desanka Grmuša

305

1

Staneta Žagarja Aljoša Vehovec

255

2

 

C.6 Modelarski čolni

Osnovna šola

tekmovalec

točke

mesto

Toma Brejca Patrick Popit

200

1

Toma Brejca Jure Jenc

190

2

Križe Primož Likar

190

3

Prežihov Voranc Grega Rijavec

180

4

Šmartno v Tuhinju Roman Žavbi

170

5

Dob Miha Weith

170

5

Šmartno v Tuhinju Marko Barlič

170

5

Matije Vere Jaka Romih

170

5

Staneta Žagarja Tadej Teran

160

9

Matije Vere Dane Lesnik

160

9

Dob Anže Cerar

160

9

Cvetko Golar Klemen Šubic

140

12

Franceta Prešerna Matija Korošec

120

13

Staneta Žagarja Alen Suljič

80

14

Franceta Prešerna Dušan Smrekar

70

15

Cvetko Golar Gregor Košir

20

16

Staneta Žagarja Gregor Hribar

/

/

Staneta Žagarja Anže Krapež

/

/

SODNIKI

ŠIFRA

PANOGA

SODNIKI

    VODJA

ČLAN

ČLAN

A.2. OBLIK., TEHN. POSTOPKI Andrejka Mateja    
A.4.1. STROJNIŠTVO ZAGOVOR Dolgan Danilo Mitja Tavželj  
A.4.2. FISHER TEHNIK Ciril Mrgole JanČar Danica  
A.5.1. ENERGETIKA ZAGOVOR Tavželj Mitja Danilo Dolgan  
A.6.2. ELEKTRONIKA PREDST. Hajdinjak Ludvik Jožica Senica  
A.6.3. ELEKTRONIKA KONSTR. Bogdan Sušnik Hajdinjak Ludvik  
A.6.4. ROBOTIKA PREDSTAVITEV Hajdinjak Ludvik Jožica Senica  
A.7.1. CADy junior Cici CAD Alenka Žibert Tekavc Nuša Drolc Edi
A.8.1. IZDELAVA IZD. IZ LESA Majda Kovaeec Smrdelj Zdravko Robert Primc
A.8.2. LEGO DACTA Mirjana Kravcar Jana Dolenc Jelka Frelih
A.8.3. TRADICIONALNE TEHN. Nataša Justin Milena Tavželj  
A.8.4. IZ UČENČEVE DOMAČE DELAVNICE. Nataša Justin Milena Tavželj  
B.1. RAZSTAVA Milena Tavželj Nataša Justin  
B.2. FOTOGRAFIJA Foto klub Mavrica Janez Kosmač  
C.1. AVTOMOBILI Janez Krapš Janez Beguš  
C.2. RAKETE Alenka Glastovec Milan Omejc Cencelj Marina
C.3. RAKETOPLANI Alenka Glastovec Milan Omejc Cencelj Marina
C.4. LETALA Zaplotnik Uroš Meglič Stanislav Langus Janez
C.5. ZMAJI Milan Perne Ana Bekrie  
C.6. ME1 LADIJSKI MODELI Mojca Podbelšek Sonja Žitnik  
C.8. A R G - LOV NA LISICO Radioklub Domžale Franci Žankar  

ORGANIZACIJSKI ODBOR

Organizacijski odbor tekmovanja: Jožica Hribar ravnateljica, Tanja Drovenik-ČaliČ pomočnica ravnateljice, Simon Potočnik organizator, Aleš Žitnik vodja tekmovanja, Bogdan Sušnik stiki z javnostmi, Janez Zazvonil Zveza tehničnih društev Kranj.

Raeunalniška obdelava podatkov Vladimir Đerič in Lovro Žitnik.

Otroke so pripravili mentorji: Matevž Šifrar, Ciril Mrgole, Bogdan Sušnik, Nuša Tekavc, Mitja Tavželj, Franci Teran, Ludvik Hajdinjak, Agata Bradeško, Janez Krapš, Darja Katrašnik, Alenka Glastovec, Simon Potočnik, Mojca Podbelšek, Klemen Klemenc, Danica Jančar, Nataša Justin, Janez Zazvonil, Milan Perne, Milena Tavželj, Ana Bekrič, Majda Kovačec, Surjan Tomo, Zupanc Andrej, Robert Primc, Tomaž Ahčin, Jožica Senica- Zabret, Marija Klofutar,  Edi Bajt, Samo Zadravec, Lučka Derganc, Deana Selko in še mnogo neimenovanih prizadevnih delavcev na gorenjskih šolah.

Uvrstitve na državnem tekmovanju v Luciji, 5. junija 1999

osnovna šola ime in priimek Panoga

mesto

Cvetko Golar Tjaša Šesek A.1. Ekologija

2

Cvetko Golar Nina Taler A.1. Ekologija

2

Cvetko Golar Jerica Zupan A.1. Ekologija

2

Mengeš Jure Kubelj A.4.2 Fisher Technik

4

Poljane Simon Jesenko A.4.2 Fisher Technik

9

Marije Vere Marko Balantie A.5. Energetika

2

Marije Vere Gregor Ogradi A.5. Energetika

2

Domžale Jure Vršeaj A.5. Energetika

3

Davorin Jenko Rok Kostrevc A.6.3 Konstruiranje z elektronsko zbirko

2

Davorin Jenko Emanuel Vidmar A.6.3 Konstruiranje z elektronsko zbirko

3

Žirovnica Jure Bogataj A.6.3. Robotika

3

Žirovnica Simon Katrašnik A.6.3. Robotika

3

Domžale Matej Kocjančič A.7.1. CICI CAD

3

Toneta Čufarja Andraž Kos A.7.1. CICI CAD

5

Šmartno v Tuhinju Klemen Slapar A.8.1. Izdelava izdelak z elekt. roenim orodjem

2

Šmartno v Tuhinju Martin Osolnik A.8.1. Izdelava izdelak z elekt. roenim orodjem

2

Preddvor Miha Rozman A.8.2. Lego Dacta

3

Mengeš Luka Drganc A.8.2. Lego Dacta

12

Marije Vere Tamara Mijatovič A.8.3. Tradicionalne tehnologije

7

Marije Vere Suzana Oražem A.8.3. Tradicionalne tehnologije

7

Marije Vere Janko Sekulo A.8.3. Tradicionalne tehnologije

7

Cvetko Golar Gregor Šifrar A.8.4. Iz ueeneeeve domaee delavnice

3

Simona Jenka B.1. Razstava

Priznanje

Toma Brejca Tanja Košenina B.1. Razstava

Priznanje

Toma Brejca Kim Simonovič B.1. Razstava

Priznanje

Mengeš B.2. Foto razstava

Priznanje

Žirovnica Polja Pretnar B.2. Foto razstava

Priznanje

Prežihov Voranc Jure Preželj C.1. Avtomobili

12

Prežihov Voranc Uroš Sodja C.1. Avtomobili

16

Dob Denis Tratnjek C.2 Rakete

16

Dob Aleš Dežela C.3 Raketoplani

8

Dob Dejan Farkaš C.3 Raketoplani

17

Križe Anže Vidovie C.4 Jadralna letala

15

Šmartno v Tuhinju Miran Dolinšek C.4 Jadralna letala

13

Staneta Žagarja Desanaka Grmuša C.5 Zmaji

5

Staneta Žagarja Aljoša Vehovec C.5 Zmaji

9

Toma Brejca Jure Jenc C.6 Modelarski eolni

8

Toma Brejca Patrik Popit C.6 Modelarski eolni

11

Venclja Perka Boštjan Perc C.8.1. Amatersko radiogoniometriranje

8

Venclja Perka Matjaž Gorkič C.8.1. Amatersko radiogoniometriranje

9