BILTEN REGIJSKEGA SREČANJA MLADIH TEHNIKOV GORENJSKE

  

SOBOTA, 25.5.1996,
OSNOVNA ŠOLA KRIŽE,
KRIŽE, OBČINA TRŽIČ

 

TEKMOVALO JE 156 UČENCEV. SPREMLJALO JIH JE 45 MENTORJEV IN UČITELJEV TEHNIČNE VZGOJE, KI SO BILI SKUPAJ S ČLANI DRUŠTEV RAZPOREJENI V SODNIŠKE EKIPE V 26 TEKMOVALNIH PANOGAH IN PRI ORGANIZACIJI RAZSTAV. MODELARSKE PANOGE SO BILE NA LETALIŠČU LESCE IN BAZENU OŠ ZALI ROVT. AMATERSKO RADIOGONIOMETRIRANJE JE BILO V SEBENJAH. TEKMOVANJE JE PRIPRAVILO DRUŠTVO UČITELJEV TEHNIČNEGA POUKA GORENJSKE IN OSNOVNA ŠOLA KRIŽE OB POMOČI ŠOL V OBČINI TRŽIČ, ALPSKEGA LETALSKEGA CENTRA, RADIOKLUBA TRŽIČ.

A-1.EKOLOGIJA

 

A.1

šola

Rezultati

Mesto

Andrej Opara, Samo Grašič OŠ Preserje - Radomlje

76

1

 

 

A-4.1.STROJNIŠTVO ZAGOVOR

 

A.4.1

šola

Rezultati

Mesto

Jurij Sodja, Novšak Borut

Žirovnica Žirovnica

39

1

Jagodic Danijel

F.S.Finžgar Lesce

23

2

 

A-4.2.STROJNIŠTVO FISHER TEHNIK

A.4.2

šola

Rezultati

Mesta

Gregorc Uroš OŠ Križe

46

1

Posušen Uroš Tone Čufar Jesenice

41

2

Jarc Andrej Vencelj Perko Domžale

37

3

Kordin Rok Vencelj Perko Domžale

35

4

Gros Kocelj Staneta Žagarja Kranj

33

5

Močnik Matej Davorin Jenko Cerklje

29

6

Andrej Jezeršek

28

7

Čepin David Simona Jenka Kranj

27

8

Šimenc Grega Franceta Prešerna Kranj

24

9

Ravnikar Miha OŠ Komenda

19

10

Cvirn Peter OŠ Komenda

18

11

Sotlar Miha Tone Čufar Jesenice

18

11

Žnidaršič Mitja Bistica Tržič

13

13

Kne Simon Davorin Jenko Cerklje

11

14

Leban Peter Bistica Tržič

11

14

Šmid Primož Franceta Prešerna Kranj

11

14

 

A-5.1.ENERGETIKA

A.5.1

razred

šola

Rezultati

Mesto

Kokalj Gašper

8

Jurij Vega Moravče

42

1

Vesel Janez

7

Jurij Vega Moravče

42

1

 

A-6.2.ELEKTRONIKA

A.6.2

šola

Rezultati

Mesta

Janez Svetlin OŠ Dob pri Domžalah

40

1

Klemen Korbar Tone Čufar Jesenice

27

2

 

A-6.4.ROBOTIKA

A.6.4

šola

Rezultati

Mesto

Rijavec Matija, Saša Žohar, Vid Klemenc Prežihov Voranc Jesenice

41

1

Miha Krle, Marko Pečnik OŠ Domžale

35

2

 

A-7.1. INFORMATIKA

A.7.1

šola

Rezultati

Mesto

Gabrovšek Boštjan Trzin, Trzin

45

1

Benedičič Uroš Cvetko Golar, Škofja Loka

40

2

Kunšič Blaž Tone Čufar, Jesenice

35

3

Vodopivec Samo Cvetko Golar, Škofja Loka

35

3

Noč Iztok Tone Čufar, Jesenice

29

5

Kajzer Jure Staneta Žagarja, Kranj

25

6

 

 

A-7.2. CADy Junior

A.7.2

šola

Rezultati

Mesto

Rožič Matic Bistica, Tržič

68.7

1

Jelovčan Matej Cvetko Golar ,Škofja Loka

59.85

2

Vehar Gašper Cvetko Golar ,Škofja Loka

58.15

3

Klavster Julijan Domžale, Domžale

47.75

4

Pestotnik Tomaž Domžale, Domžale

44.59

5

Bobnar Jaka Davorin Jenko Cerklje

26.6

6

 

 

A-8.1.IZDELAVA IZDELKA IZ LESA

A.8.1.

šola

Rezultati

Mesto

Kerle Miha in Marko Pečnik OŠ Matija Čop Kranj

1

Klemen Stare in Andraž Blaznik OŠ Lucijan Seljak Kranj

2

Robi Bratkovic in Marko Brelih OŠ A.T. Linhart Radovljica

3

Igor Deria in Mohorič Klemen OŠ Franceta Prešerna

4

 

 

 

 

A-8.2.LEGO DACTA

A.8.2

šola

Mesta

Lausegger Žiga Bistica Tržič

1

Zaletel Urban Bistica Tržič

2

Lausegger Anže Bistica Tržič

3

Meglič Domen OŠ Križe

4

Kadunc Rožle Staneta Žagarja Kranj

5

Pavlin Žiga Staneta Žagarja Kranj

6

Miščevič Žiga OŠ Križe

7

Blažič Dejan Franceta Prešerna Kranj

8

 

A-8.3.TRADICIONALNE TEHNOLOGIJE

A.8.3

šola

Rezultati

Mesto

Skupina Matija Valjavec, Preddvor

50

1

Skupina Staneta Žagarja, Kranj

29

2

Marko Kovačič Žirovnica, Žirovnica

7

3

 

A-8.4.IZ UČENČEVE DELAVNICE

A.8.4.

šola

Rezultati

Mesto

Weithauser Blaž F.S.Finžgar Lesce

50

1

Ogris Mariša OŠ Križe

39

2

Miha Frelih OŠ Cvetko Golar

18

3

 

C-1.AVTOMOBILI

C.1

šola

Rezultati

Mesto

Oštakovia Ibrahim Prežihov Voranc Jesenice

28

1

Zec Sašo Prežihov Voranc Jesenice

27

2

Luka Valjavec OŠ Križe

26

3

 

C-2.RAKETE

C.2

šola

Rezultati

Mesto

Aljančič Matic OŠ Križe

117

1

Pourabdolah Ali Modelarska šola Kranj

72

2

Ejupovia Nurfet Prežihov Voranc Jesenice

58

3

Tičar Boštjan OŠ Križe

50

3

Burgar Gregor OŠ Dob

41

4

Paplar Aleš Bistica Tržič

37

5

Kreško Zoran Prežihov Voranc Jesenice

21

6

Tomaj Tavželj Matija Valjavec Preddvor

16

7

Štrukelj Matjaž Bistica Tržič

7

8

Žakelj Tadej Peter Kavčič Škofja Loka

5

9

 

C-3.RAKETOPLANI

C.3

šola

Rezultati

Mesto

Meglič Aleš Bistica Tržič

132

1

Primožič Janez Bistica Tržič

132

1

Mencinger Aleš OŠ Komenda

89

2

Zazvonil Blaž OŠ Križe

8

3

Ahčin Tomaž OŠ Dob

6

4

Voje Miha OŠ Križe

4

5

 

C-4.LETALSKI MODELI

C.4

šola

Rezultati

Mesto

Mužan Matevž

390

1

Žnidar Andrej Modelarska šola Kranj

340

2

Mojca Štrukelj OŠ Križe

218

3

Lokar Špela Modelarska šola Kranj

214

4

Sanel Bečkanovič OŠ Križe

205

5

Babič Jernej Bistica Tržič

203

6

Zupan Grega Žirovnica Žirovnica

157

7

Pangeršič Janko Tomo Brejc Kamnik

136

8

Zadražnik Uroš

98

9

Borovnica Primož Predoslje Kranj

72

10

Tadej Rogelj OŠ Dob

66

11

Duplančič Mišo Franceta Prešerna Kranj

20

12

Jelenc Blaž Franceta Prešerna Kranj

20

12

Mehle-Kovač Sašo OŠ Dob

10

14

Lahajnar Uroš Bistica Tržič

5

15

Kregar Milan Tomo Brejc Kamnik

0

16

 

C-5. MODELARSKI ZMAJI DELTOIDNI

C.5.2

šola

Mesta

Zombra Mišel Staneta Žagarja Kranj

1

Limoni Uroš OŠ Dob

2

Valjavec Andrej OŠ Križe

3

Valher Anže Staneta Žagarja Kranj

4

 

C-5. MODELARSKI ZMAJI ŠKATLASTI

C.5.1

šola

Rezultati

Mesta

Leskovšek Luka OŠ Dob

355

1

Orehek Tomaž OŠ Dob

350

2

Capuder Rok OŠ Dob

255

3

 

 

C-6. LADIJSKI MODELI

C.6

šola

Mesto

Kavar Andrej OŠ Križe

1

Anel Alibašič Tomo Brejc Kamnik

2

Ostovic Matej Staneta Žagarja Kranj

3

Šavs Anže Matija Valjavec Preddvor

4

Zaplotnik Andrej Helene Puhar Kranj

5

Štefe Miha Matija Valjavec Preddvor

6

Marko Bergant Tomo Brejc Kamnik

7

Buh Aleš Ivan Tavčar Gorenja Vas

8

Maček Gregor Peter Kavčič Škofja Loka

8

Reberšek Rok Prežihov Voranc Jesenice

8

Ferati Robert Prežihov Voranc Jesenice

9

Sobočan Jože Franceta Prešerna Kranj

9

Valjevec Nace OŠ Križe

9

Zupančič Janez Cvetko Golar Škofja Loka

9

Hočevar David Staneta Žagarja Kranj

10

Joško Naglič OŠ Stane Žagar

10

Štremfelj Tilen Ivan Tavčar Gorenja Vas

10

Pišek Rok Cvetko Golar Škofja Loka

11

Strupi Andrej Franceta Prešerna Kranj

12

Ivasiv Predrag Helene Puhar Kranj

13

Boštjan Lavtižar OŠ Tomo Brejc

13

Novak Dejan Ivan Tavčar Gorenja Vas

14

Gregor Košir Cvetko Golar Škofja Loka

15

Hobič Sebastjan Staneta Žagarja Kranj

15

Miha Frelih Cvetko Golar Škofja Loka

16

 

C-8. AMATERSKO RADIOGONIOMETRIRANJE

C.8

šola

Mesto

Lovro Žitnik OŠ Lucijan Seljak

1

 

B-1. RAZSTAVA

B.1 - šole

Mesto

OŠ Bistrica

1

OŠ Žirovnica

2

OŠ Stane Žagar

3

OŠ Dob

4

OŠ Cvetko Golar

5

 

 

 

B-2. RAZSTAVA FOTOGRAFIJ

B.2

šola

Mesto

Metoda Mencinger OŠ Koroška Bela

1

Mirela Baktaševič OŠ Koroška Bela

2

Marjan Brelih OŠ Koroška Bela

3

Mateja Macodik OŠ Koroška Bela

4

Elda Felič OŠ Koroška Bela

5

Ana Zavelcina OŠ Koroška Bela

6

Amel Handanović OŠ Koroška Bela

7

 

razpored sodnikov

 

PANOGA

SODNIKI

VODJA

ČLAN

ČLAN

A1. EKOLOGIJA Majhenič Friz Marjan Mohorič  
A3. NOVA UČNA TEHNOLOGIJA Žitnik Aleš    
A4.1. STROJNIŠTVO ZAGOVOR Dolgan Danilo    
A4.2. FISHER TEHNIK Surjan Tomo Šter Jaka  
A5.1. ENERGETIKA ZAGOVOR Tavzelj Mitja    
A6.1. ELEKTROTEHNIKA

PREDSTAVITEV

Vili Ekar Sušnik Bogdan  
A6.2. ELEKTRONIKA

PREDSTAVITEV

Vili Ekar Sušnik Bogdan  
A6.3. ELEKTRONIKA KONSTRUIRANJE Sušnik Bogdan Vili Ekar  
A6.4. ROBOTIKA

PREDSTAVITEV

Tavželj Mitja    
A7.1. RAČUNALNIŠKI

PROGRAMI

Tomo Turk    
A7.2. CADy junior Peternelj Marko Žibert Alenka  
A8.1. IZDELAVA

IZDELEKA IZ LESA

Hajdinjak Ludvik    
A8.2. LEGO DACTA Jerman Polona Mrgole Ciril Kravcar Mirjana
A8.3. TRADICIONALNE

TEHNOLOGIJE

Tavželj Milena Justin Nataša  
A8.4. IZ UČENČEVE

DOMAČE DELAVNICE

Justin Nataša Tavželj Milena  
B1. RAZSTAVA Beguš Janez Magda Česek Katrašnik Darja
B2. FOTOGRAFIJA Pipan Ivan    
B3. VIDEO FILMI Šmuc Marko    
C1. AVTOMOBILI Krapš Janez    
C2. RAKETE Omejc Milan Bauman Majda Štajer Tomaž
C3. RAKETOPLANI Omejc Milan Bauman Majda Alenka Glastovec
C4. LETALA ALC Lesce Žnidar Bogdan  
C5. ZMAJI Perne Milan    
C6. MČ1 LADIJSKI MODELI Markič Dušan Dolenc Minka Sušnik Bogdan
C8. A R G - LOV NA LISICO Radioklub Tržič Pfajfer Tone  

 

 

 

 

 

ORGANIZACIJSKI ODBOR

 

JANEZ ZAZVONIL, ALEŠ ŽITNIK, BOGDAN SUŠNIK, LUDVIK HAJDINJAK, JANEZ KRAPŠ, DUŠAN MARKIČ, MARKO PETERNELJ, BOGDAN ŽNIDAR, TONE PFAJFER, MILAN OMEJC, STANKO LOGAR.

 

 

 

ZAHVALJUJEMO SE VSEM, KI STE OMOGOČILI NEMOTENO IZVEDBO TEKMOVANJA, PREDVSEM OBČINI TRŽIČ POKROVITELJU TEKMOVANJA, OBČINAM DOMŽALE, MESTNI OBČINI KRANJ, NAKLO IN JESENICE ZA DOTACIJE, ŠOLI KRIŽE ZA GOSTOLJUBJE IN ORGANIZACIJO TEKMOVANJ, OŠ BISTRICA IN ZALI ROVT, RADIOKLUBU TRŽIČ, ALPSKEMU LETALSKEMU CENTRU LESCE, IN TOVARNI ROG.