REZULTATI REGIJSKEGA SREČANJA MLADIH TEHNIKOV GORENJSKE

SOBOTA, 10.5.1997, OSNOVNA ŠOLA TONETA ČUFARJA, OBČINA JESENICE

NA OŠ TONETA ČUFARJA SO SE V SOBOTO, 10. MAJA V LEPEM AMBIENTU IN MALO MANJ LEPEM VREMENU SREČALI MLADI TEHNIKI GORENJSKIH OSNOVNIH ŠOL IN ŠOL OBČIN DOMŽALE, TRZIN, PRESERJE-RADOMLJE IN KAMNIK.  

TEKMOVALO JE 152 UČENCEV. SPREMLJALO JIH JE 43 MENTORJEV IN UČITELJEV TEHNIČNE VZGOJE, KI SO BILI SKUPAJ S ČLANI DRUŠTVA RAZPOREJENI V SODNIŠKE EKIPE V 19 TEKMOVALNIH PANOGAH IN PRI ORGANIZACIJI RAZSTAVE. TEKMOVANJE SE JE ODVIJALO NEMOTENO, ZA KAR GRE ZASLUGA PRIZADEVNIM ORGANIZATORJEM, UČITELJEM - MENTORJEM IN ODLIČNO PRIPRAVLJENIM UČENCEM.

TEKMOVALO SE JE NA ŠOLI TONETA ČUFARJA, KJER JE BILA TUDI RAZSTAVA TEHNIČNIH IZDELKOV IN FOTOGRAFIJ, MODELARSKE PANOGE SO BILE NA LETALIŠČU LESCE IN V BAZENU ŠOLE. TEKMOVANJE JE PRIPRAVILO DRUŠTVO UČITELJEV TEHNIČNEGA POUKA GORENJSKE IN OSNOVNA ŠOLA TONETA ČUFARJA OB POMOČI UČITELJEV JESENIŠKEGA AKTIVA, ALPSKEGA LETALSKEGA CENTRA, IN RADIOKLUBA TRŽIČ.

REZULTATI PO POSAMEZNIH PANOGAH SO RAZVIDNI IZ SPODNJIH RAZPREDELNIC.

NAJBOLJŠI UČENCI PO POSAMEZNIH PANOGAH SE BODO V SPREMSTVU MENTORJEV IN UČITELJEV TEHNIČNE VZGOJE UDELEŽILI DRŽAVNEGA SREČANJA MLADIH TEHNIKOV V NOVI GORICI, 7.JUNIJA 1997.

A.4.1 Strojništvo

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Žirovnica Borut Novšak

7

44

1

 

A.4.2 Fisher Technik

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Davorina Jenka Čebulj Viljem

7

24

1

Bistrica Primožič Janez

7

24

1

Stane Žagar Kocelj Gros

8

21

3

Jurij Vega Jože Vrtin

7

20

4

Venclja Perka Dolenc Rok

8

18

5

Davorina Jenka Matej Močnik

7

17

6

Jurij Vega Simon Birk

7

17

6

Ivan Tavčar Oblak Denis

7

16

8

Ivan Tavčar Peternel Marko

7

16

8

Mengeš Šuštaršuč Andrej

8

16

8

Venclja Perka Štepic Martin

8

15

11

Toneta Čufarja Primož Gril

8

14

12

Toneta Čufarja Darko Čorkovič

8

13

13

Bistrica Štrukelj Žiga

7

13

13

Mengeš Hiti Tomaž

8

12

15

Tone Brejc Aleš Gantar

0

12

15

Stane Žagar Andrej Jezeršek

8

12

15

Peter Kavčič Šink Janez

7

11

16

Križe Gregorc Uroš

8

9

17

Bistrica Valjavec Janez

7

9

17

Bistrica Dežman Lado

0

9

17

 

A.1 Ekologija

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Toneta Čufarja Mile Zukič

7

92

1

 

 

A.6.1. Predstavitev elektrotehnika

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Peter Kavčič Gašper Stanovnik

8

43

1

 

A.6.2. Predstavitev elektronika

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Davorin Jenko Zorman Robi

8

35

1

 

A.6.3 Konstruiranje

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Davorin Jenko Jože Smole

7

44

1

Davorin Jenko Sašo Naglič

7

28

2

 

A.6.4 Zagovor robotika

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Prežihov Voranc Gašper Žibrek

0

55

1

Prežihov Voranc Muminovič Samir

0

55

1

 

A.7.1. CADdy Junior

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Domžale Julijan Klauser

8

36

1

Domžale Tomaž Pestotnik

8

26

2

 

A.8.1. Električno ročno orodje

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Davorina Jenka Zevnik Robi

8

39

1

Davorina Jenka Kne Anžej

8

39

1

Kokrška Bela Igor Stojanov

0

37

2

Kokrška Bela Jernej Koder

0

37

2

Matija Čop Šifrer Matej

8

36

3

Matija Čop Pečnik Janez

8

36

3

 

A.8.2 Lego Dacta

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Mengeš Hribar Anže

4

45

1

Mengeš Korošec Miha

4

42

2

Bistrica Uroš Mandelj

4

41

3

Bistrica Urban Zaletel

4

40

4

Bistrica Andrej Rozman

3

34

5

Bistrica Žiga Lausiger

4

33

6

Križe Likar Primož

4

30

7

Križe Domen Meglič

4

23

8

Križe Miščevič Žiga

4

22

9

Stane Žagar Dejan Kodela

4

20

10

Franceta Prešerna Potočnik David

4

18

11

Franceta Prešerna Miklavžič Boštjan

3

17

12

 

A.8.3 Tradicionalne tehnologije

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Cvetko Golar Andreja Jelovčan

6

46

2

Stane Žagar Eva Kovač

7

41

3

Marije Vere Kamnik Kern Boris

8

48

1

Stane Žagar Nataša Dolinar

8

41

3

Stane Žagar Nataša Kuralt

6

41

3

Cvetko Golar Nataša Žontar

6

46

2

Stane Žagar Neža Kert

7

41

3

Marije Vere Kamnik Štupar Špela

8

48

1

Cvetko Golar Tadeja Koprivec

6

46

2

Cvetko Golar Tjaša Jelovčan

6

46

2

 

A.8.4. Iz učenčeve domače delavnice

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Lesce Miha Mihelič

8

59

1

Lesce Danijel Jagodic

8

59

1

 

B.2 Fotografija
DEJAVNOST A        

Osnovna šola

tekmovalec

razred

Ime razstave

mesto

Moravče Peter Miklič

0

Mladi mojster 1

1

Moravče Peter Miklič

0

Mladi mojster 2

2

Moravče Dejan Močnik

0

Še malo in bo delovalo

3

PROSTA TEMA B

Osnovna šola

tekmovalec

razred

Ime razstave

mesto

Franceta Prešerna Zaš Brezar

6

Po plesu

1

Peter Kavčič Jocif Jana

8

Stopnišče

2

Franceta Prešerna Zaš Brezar

6

Pleši, pleši črni kos

3

Peter Kavčič Miha Kalan

0

1 LES condiseiples

4

Peter Kavčič Jocif Jana

8

Nad Soro

5

Franceta Prešerna Zaš Brezar

8

Istrske impresije

6

Moravče Rok Šimenc

0

Najprej zrno, nato še malo zelenjave

7

 

C.1. Avtomobili

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Ivan Grohar Čadež Matej

8

265

1

Ivan Grohar Dolenc Franci

8

160

2

Helena Puhar Peter Podrebšek

8

140

3

 

C.2 Rakete

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Stane Žagar Srebrnjak Primož

7

101

1

Dob Limoni Uroš

6

53

2

Križe Aljančič Matic

8

47

3

Mojstrana Jernej Mravlje

0

47

4

Stane Žagar Vrhovnik Andrej

5

42

5

Matija Valjavec Blaž Šenk

3

39

6

Matija Valjavec Tomaj Tavželj

2

26

7

Franceta Prešerna Đerić Igor

8

22

8

Peter Kavčič Kerec Peter

8

17

9

Žirovnica Klemen Zupan

8

15

10

 

C.3 Raketoplani

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Križe Voje Miha

7

70

1

Križe Zazvonil Blaž

8

13

2

 

C.4 Jadralna letala

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Bled Kavčič Nejc

0

222

1

Križe Valjavec Nace

8

220

2

Križe Mohorič Matic

7

196

3

Bled Bauman Anže

0

192

4

Bled Perhavc Primož

0

145

5

Šmartno v Tuhinju Sašo Škrbinc

0

143

6

Šmartno v Tuhinju Matej Mali

0

113

7

France Prešern Grašič Andrej

6

113

7

Bistrica Meglič Aleš

6

110

9

Bled Cestik Nejc

0

110

9

Ivan Grohar Hauptman Miha

7

92

11

Bled Klemberger Uroš

0

69

12

Stane Žagar Glavič Martin

8

60

13

Predoslje Bogataj Nejc

0

47

14

Dob Orehek Tomaž

7

28

15

Toma Brejca Peter Rozman

0

8

16

Matija Valjavec Miha Volčjak

6

3

17

Dob Sobočan Uroš

7

1

18

Bistrica Bečan Nejc

7

0

/

Toma Brejca Domen Veternik

0

0

/

Ivan Grohar Kalan Žan

6

0

/

Mojstrana Mravlje Jernej

0

0

/

Predoslje Grah Žiga

0

0

/

Predoslje Ogrim Matevž

0

0

/

 

C.6 Modelarski čolni

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Marije Vere Kamnik Vrtačnik Blaž

6

200

1

Šmartno v Tuhinju Iztok Zavasnik

0

190

2

Šmartno v Tuhinju Mitja Zabavnik

0

190

3

Cvetko Golar Gregor Šifrar

6

190

4

Gorje Matjaž Torkar

7

190

5

France Presern Dolžan Tomaž

8

190

5

Cvetko Golar Janez Zupančič

7

180

7

Cvetko Golar Miha Frelih

8

180

7

Križe Škerjanc Janez

8

180

7

Stane Žagar Štirn Davor

5

180

7

Toma Brejca Andrej Medved

0

180

7

Gorje Anže Volk

6

180

7

Ivan Tavčar Buh Aleš

7

180

7

Gorje Izidor Tratnik

0

180

7

Križe Kavar Andrej

8

170

15

Gorje Klemen Jan

7

170

15

Dob Kokalj Matej

8

170

15

Ivan Tavčar Novak Dejan

8

170

15

Stane Žagar Hribar Gregor

0

170

15

Prežihov Voranc Dolinšek Mark

5

170

15

Cvetko Golar Gregor Košir

6

170

15

Helena Puhar Stojakovič Goran

8

160

22

France Presern Strupi Andrej

8

160

22

Marije Vere Kamnik Baloh Klemen

0

160

22

Stane Žagar Hočevar David

0

160

22

Cvetko Golar Blaž Potočnik

7

160

22

Stane Žagar Hobič Sebastjan

0

150

27

Toma Brejca Bošjan Lautižar

0

150

27

Križe Meglič Miha

8

140

29

Venclja Perka Rajšer Miha

3

140

29

Matija Valjavec Anže Šavs

7

140

29

Helena Puhar Behar Gicolli

0

130

32

Ivan Grohar Hajnrihar Jure

8

130

32

Matija Valjavec Grega Herlec

6

80

34

 

C.6 Modelarski čolni

Osnovna šola

tekmovalec

razred

točke

mesto

Marije Vere Kamnik Vrtačnik Blaž

6

200

1

Šmartno v Tuhinju Iztok Zavasnik

0

190

2

Šmartno v Tuhinju Mitja Zabavnik

0

190

3

Cvetko Golar Gregor Šifrar

6

190

4

Gorje Matjaž Torkar

7

190

5

France Presern Dolžan Tomaž

8

190

5

Cvetko Golar Janez Zupančič

7

180

7

Cvetko Golar Miha Frelih

8

180

7

Križe Škerjanc Janez

8

180

7

Stane Žagar Štirn Davor

5

180

7

Toma Brejca Andrej Medved

0

180

7

Gorje Anže Volk

6

180

7

Ivan Tavčar Buh Aleš

7

180

7

Gorje Izidor Tratnik

0

180

7

Križe Kavar Andrej

8

170

15

Gorje Klemen Jan

7

170

15

Dob Kokalj Matej

8

170

15

Ivan Tavčar Novak Dejan

8

170

15

Stane Žagar Hribar Gregor

0

170

15

Prežihov Voranc Dolinšek Mark

5

170

15

Cvetko Golar Gregor Košir

6

170

15

Helena Puhar Stojakovič Goran

8

160

22

France Presern Strupi Andrej

8

160

22

Marije Vere Kamnik Baloh Klemen

0

160

22

Stane Žagar Hočevar David

0

160

22

Cvetko Golar Blaž Potočnik

7

160

22

Stane Žagar Hobič Sebastjan

0

150

27

Toma Brejca Bošjan Lautižar

0

150

27

Križe Meglič Miha

8

140

29

Venclja Perka Rajšer Miha

3

140

29

Matija Valjavec Anže Šavs

7

140

29

Helena Puhar Behar Gicolli

0

130

32

Ivan Grohar Hajnrihar Jure

8

130

32

Matija Valjavec Grega Herlec

6

80

34

SODNIKI

PANOGA

SODNIKI

MESTO

  VODJA

ČLANI

TEKMOVANJA

A1. EKOLOGIJA Narad, Iskra Marjan Mohorič Galerija
A4.1. STROJNIŠTVO ZAGOVOR Dolgan Danilo Mitja Tavzelj Učilnica 2
A4.2. FISHER TEHNIK Tomo Surjan  Bergam Branko Učilnica 3
A5.1. ENERGETIKA ZAGOVOR Tavzelj Mitja Danilo Dolgan Učilnica 2
A6.1. ELEKTROTEHNIKA
PREDSTAVITEV
Bogdan Višner Bogdan Sušnik Fizikalna učilnica
A6.2. ELEKTRONIKA PREDSTAVITEV Bogdan Višner Bogdan Sušnik Fizikalna učilnica
A6.3. ELEKTRONIKA KONSTRUIRANJE Bogdan Višner Bogdan Sušnik Fizikalna učilnica
A6.4. ROBOTIKA PREDSTAVITEV Bogdan Višner Bogdan Sušnik Učilnica 2
A7.1. CADy junior Alenka Žibert Franci Teran Računalnica
A8.1. IZDELAVA IZDELEKA IZ LESA Slavko Gregori Zupan Pavle Nadstrešek
A8.2. LEGO DACTA Ciril Mrgole Polona Jerman Učilnica 4
A8.3. TRADICIONALNE TEHNOLOGIJE Nataša Justin Darja Katrašnik Milena Tavželj Galerija
A8.4. IZ UČENČEVE DOMAČE DELAVNICE Nataša Justin Darja Katrašnik Milena Tavželj Galerija
B1. RAZSTAVA M. Kamenščak Lavra Cenc
Bojana Kodre
Galerija
B2. FOTOGRAFIJA Žnidar Janez Danilo Dolgan Galerija
C1. AVTOMOBILI Janez Krapš Andrej Jenko Janez Beguš Hodnik
C2. RAKETE Milan Omejc Janez Zazvonil ALC Lesce
C3. RAKETOPLANI Milan Omejc Tomaž Štajer ALC Lesce
C4. LETALA Bogdan Žnidar Člani ALC ALC Lesce
C5. ZMAJI Milan Perne Alenka Glastovec Učilnica, igrišče
C6. MČ1 LADIJSKI MODELI Mojca Podbelšek Subotič Jože Žitnik Sonja Bazen v šoli

ORGANIZACIJSKI ODBOR

Aleš Žitnik - vodja,
Klemen Klemenc, stiki z javnostjo,
Ludvik Hajdinjak član,
Branka Ščap – ravnateljica šole,
Bogdan Sušnik – evalvacija tekmovanja.

ZAHVALJUJEMO SE VSEM, KI STE OMOGOČILI NEMOTENO IZVEDBO TEKMOVANJA, PREDVSEM OBČINI JESENICE POKROVITELJU TEKMOVANJA IN ŽUPANU G. BRUDARJU ZA OTVORITVENE BESEDE, , OBČINAM MORAVČE, KRANJSKA GORA, MESTNI OBČINI KRANJ, ŽELEZNIKI, IN JESENICE ZA DOTACIJE, ŠOLI TONETA ČUFARJA ZA GOSTOLJUBJE IN ORGANIZACIJO TEKMOVANJ, RADIOKLUBU JESENICE, ALPSKEMU LETALSKEMU CENTRU LESCE POSEBEJ G. BOGDANU ŽNIDARJU, IN TOVARNI ACRONI JESENICE ZA TOPEL SPREJEM IN POMOČ PRI ORGANIZACIJI IN IZVEDBI TEKMOVANJA.

 


 

izdelava strani AŽ®   Domača stran DUTP GORENJSKE