Peter
 
RAU
 
 
Pedagoško delo

 

Na Srednji šoli za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani, sem v vseh teh letih (od 1992) poučeval strokovno teoretične predmete: PREDSTAVITVENE TEHNIKE (katerega del je, v izobraževalnem programu – tehnik oblikovanja, tudi INFORMATIKA ), ŠTUDIJSKO RISANJE in INDUSTRIJSKO OBLIKOVANJE, od leta 2000 pa tudi BIVALNO KULTURO na umetniški gimnaziji likovne smeri.

Leta 1997 sem opravil STROKOVNI IZPIT za učitelja splošno izobraževalnih in strokovnih predmetov na srednjih šolah. V letu 1997 sem sodeloval pri pripravi UČNEGA NAČRTA za predmet PREDSTAVITVENE TEHNIKE na umetniški gimnaziji likovne smeri, podal pa tudi predlog za predmet RISANJE IN SLIKANJE ter BIVALNO KULTURO. V študijskem letu 1997/98 sem za zlatarje, ki so se pripravljali na mojstrski izpit, vodil delavnice za IZBRANA POGLAVJA OBLIKOVANJA NAKITA na ŠC v Celju.

Leta 1997 sem začel spremljati projekt Ro in leta 1998 pridobil naziv APLIKATOR za elektronske. Leta 1998 sem se prvič udeležil računalniške poletne šole CoLoS, ki je bila v poletnem času organizirana na Fakulteti za računalništvo in informatiko, Univerza v Ljubljani. Devetega junija leta 2000 sem pridobil strokovni naziv SVETOVALEC, leta 2009 SVETNIK v šolstvu.

Leta 2003 sem začel sodelovati s CPI pri pripravi poklicnega standarda, za poklic TEHNIK OBLIKOVANJA, ki je bil januarja 2006 potrjen v poskusno izvajanje. Poleg priprave poklicnega standarda, za izobraževalni program Tehnik oblikovanja, sem sodeloval tudi pri pripravi katalogov.

V sodelovanju z ZRSŠ in v projektu SIO sem sodeloval pri izpeljavi več kot sto seminarjev za učitelje, ki so bili povezani z rabo IKT v izobraževanju. Naj jih naštejem le nekaj:

• Oblikovanje dinamičnih spletni strani s kaskadnimi slogi (CSS).
• Kako se bomo sporazumevali ju3?
• Sodelovalno delo v spletnem učnem okolju.
• Elektronska predstavitev, digitalna fotografija, oblikovanje tiskovin in publikacij,
• oblikovanje spletnih strani, sodelovalno delo v spletni učilnici Moodle.
• Vodenje delavnice: Oblikovanje spletnih predlog, CoLoS 2010, Kranj.
• Priprava seminarja in delavnice: Kako se bomo sporazumevali ju3?, ESIC, Kranj, 2011.
• Predavatelj za: Ravnateljevo načrtovanje in spremljanje dela z IKT- M2, ZRSŠ.

Od 2008 do 09 sem sodeloval pri posodobitvi katalogov za PRT, BIK, RIS na Umetniški gimnaziji - likovna smer. Kasneje, letih 2010 do 2011, sem bil sodelavec ekspertne skupine za šolske razvojne projekte KSG, skrbnik razvojnih projektov, član šolskega razvojnega tima in član tima šolskega razvojnega projekta Zlati rez.

V šolskem letu 2013/14 sem bil so-mentor dijakom 3. letnika umetniške gimnazije, pri razstavi: Mesto prihodnosti, Emona 3000.

V zadnjem desetletju sem bil aktiven tudi kot predavatelj na višješolskem študijskem programu Medijska produkcija , kjer poučujem predmet medijska umetnost in vizualne komunikacije.

V letih 2013 - 2015 sem bil urednik e-učbenika: LIKOVNA UMETNOST, ki je namenjen 1. letniku gimnazije in je nastal v projektu: e-šolska torba.

Od leta 2014 oziroma 2015 aktivno sodelujem v obeh projektih Erasmus +, ki ju izvajamo na šoli. Od leta 2015 tudi na mednarodnemu projektu UJEMI SVETLOBO, ki ga izvajamo v sodelovanju s šolo HTBLVA iz Borovelj - Avstrija.

Pri delu z dijaki razvijam pedagoški pristop, ki temelji na osnovnih načelih razvojno raziskovalnega dela in kreativnosti.


 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 





   
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
nazaj
 
 
2005-15