Draga Zemlja, ni nam vseeno, kaj se dogaja s teboj. Trudimo se, da se čim bolj ekološko obnašamo in ozaveščamo, kako pomembno je skrbeti, ohranjati in varovati čisto naravo.

Skozi celo šolsko leto z različnimi dejavnostmi sledimo temu cilju, še posebej pa v mesecu aprilu.

Zakaj? Ker ima Zemlja svoj praznik. In ker želimo, da naredimo kaj dobrega za naravo in za vse nas.

Ustvarjali smo iz odpadkov in izvedli čistilno akcijo. Vsi učenci od 1. do 5. razreda so pridno čistili, pometali šolsko igrišče, dvorišče in šolsko okolico. Bili so tudi vrtnarji, uredili so gredice, s kompostnikom pognojili  zeliščno gredico in vanjo zasadili nekatera nova zelišča, ki so jih prinesli.


   

   

Vsak razred je bil zadolžen za urejanje določenega šolskega območja. Med glavnimi opravili je bilo tudi pobiranje smeti, ki se jih žal, vse preveč nabere okrog naše šole in v bližini košev. A ker imamo radi lepo, smo bili pri čiščenju zelo natančni in vztrajni.

  

  


Nada Stropnik